Europen 09 2022 Desktop

KADINLARIN YÜKÜ DAHA DA ARTTI

Gündem 12 Mart 2023 17:08
Videoyu Aç KADINLARIN YÜKÜ DAHA DA ARTTI
A
a

Odunpazarı Kent Konseyi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen kadın ve çocukların ihtiyaçlarının giderilmesi için çağrıda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hamamyolu Sanat Köprüsü’nde Odunpazarı Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Raziye Peker tarafından yapılan açıklamada, afet bölgesinden gelen kadın ve çocukların temel ihtiyaçlarının sağlanması gerektiği vurgulandı.
Peker, yaptığı açıklamada, 6 Şubat’taki depremlerin yıkıcı etkilerini en çok kadın ve çocukların yaşadığını söyledi. Kadınların kalacak yer bulamadığını ifade eden Peker, “Yoksullukla mücadele eden kadınlar deprem sonrasında daha da yoksullaştı. Afet bölgesinde yemek yapmak, soba kurmak, çocuk bakmak gibi işler kadınların sırtına yükleniyor. Artan hijyen sorunlarıyla kadınların bakım emeği yükü katlanarak hijyen ürünlerine olan ihtiyaçları arttı” dedi. Peker, Eskişehir’e gelen depremzede kadın ve çocukların güvence altına alınması gerektiğine işaret ederek, “Tüm kamu kurum ve kuruluşlarına sesleniyoruz, deprem bölgesinden gelen kadın ve çocukların gerçek ihtiyaçlarının ivedilikle tespit edilmesini istiyoruz. Beslenme, barınma, güvenlik, yemek ve hijyenik ihtiyaçlar gibi temel ihtiyaçlarının sağlanmasını talep ediyor, bunların ivedilikle koordineli bir şekilde giderilmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat