Europen 09 2022 Desktop

KAHRAMANLARIN HAKLARI ÖDENMEZ

Gündem 2 Eylül 2022 15:35
Videoyu Aç KAHRAMANLARIN HAKLARI ÖDENMEZ
A
a

İYİ Parti İl Teşkilatı, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü nedeniyle Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

ÇELENK SUNDULAR
İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu ve partililerin katıldığı törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Burada konuşma yapan İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, “Kurtuluş günleri bizim için çok önemli. Tarihe not düşmek ve geleceğe yön vermek açısından kurtuluş günlerini kutlamalıyız. 1919 yılında başlayan kurtuluş mücadelesinde Eskişehir’imiz çok badireler atlattı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan mücadelemizde Eskişehirliler hiçbir zaman yılmadı ve ümitsizliğe kapılmadılar” ifadelerini kullandı.

BOYNUMUZUN BORCU
İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu ise, Eskişehir’in kültürel ve ekonomik anlamda ülkenin vazgeçilmez şehirlerinden biri olduğunu vurgulayarak, “Hem Birinci İnönü Savaşı, hem İkinci İnönü Savaşı, hem Eskişehir-Kütahya Savaşları hem de Sakarya Meydan Savaşı büyük oranda Eskişehir topraklarında cereyan etti. O zamanki atalarımız, büyüklerimiz büyük fedakarlıklar içerisinde, imkansızlar içerisinde bu memleket bu vatan için cansiperane savaştılar. Onlar bize kutsal bir vatan emanet ettiler, bu vatanın her karış toprağı şehit kanıyla sulanmıştır. Biz onlara olan borcumuzu bizden sonraki nesillere ödemeliyiz. Çok çalışmalıyız, ülkemizi kalkındırmalıyız, eğitimde, adalette ve sağlıkta ileri gitmeliyiz ve kalkınmış bir Türkiye sağlamalıyız. Bu olduğu takdirde ölenlerin ruhları şad olacaktır, biz de ülkemize karşı vatandaşlık görevimizi yapmış olacağız” şeklinde konuştu.  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat