KALE ÜNİVERSİTE UYGULAMASI!

Gündem 5 Ekim 2021 13:43
Videoyu Aç KALE ÜNİVERSİTE UYGULAMASI!
A
a

ESOGÜ’de uygulanacak olan turnike sistemine tepki gösteren Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, sendika olarak konuyla ilgili yasal işlem başlatacaklarını duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) yönetimi güvenli kampüs kapsamında giriş çıkışları kontrol altına almak için yeni bir düzenlemeye giderek, yaya ve araç geçişleri için bariyer ile turnike sistemleri koydu. Buralardan geçmek için ESOGÜ HGS etiketleri 30-50 lira arasında değişen fiyatlarla satılmaya başlandı. Uygulamaya tepki gösteren Faik Alkan, “ESOGÜ’ye girişte uygulamaya başlayan HGS, piyasacı üniversite anlayışının geldiği son noktayı gözler önüne sermektedir” diye konuştu. Uygulamanın çalışanları ve öğrencileri mağdur edeceğine dikkat çeken Alkan, konuyu yargıya taşıyacaklarını da ifade etti.

AMAÇ KÂR ETMEK Mİ?
ESOGÜ’de kale üniversite sisteminin yaratılmaya çalışıldığını söyleyen Alkan, “Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası olarak ESOGÜ Rektörlüğüne soruyoruz: Çağdaş, batı ülkelerindeki üniversitelerde böyle bir uygulama var mıdır? Personel ve öğrenciden paralı giriş talep etmek ve bunu güvenlik gerekçesiyle yapmak anayasayı ve yasaları çiğnemek değil midir? Kent-üniversite bütünlüğüne zarar veren bu uygulama ile amaç daha fazla kâr elde etmek midir?” şeklinde konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat