Europen 09 2022 Desktop

KAMU YARARI İÇİN YAPILAN ZİYARET

Gündem 9 Kasım 2022 17:09
Videoyu Aç KAMU YARARI İÇİN YAPILAN ZİYARET
A
a

DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova Tepebaşı Belediyesi meclis üyelerinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ine yaptığı ziyareti eleştirdi.

CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Tambova’nın yaptığı eleştirilere cevap vererek, “Gerek yöneticilerin gerek meclis üyelerinin eğitimi ve gelişimi için yapılan her faaliyette şehir ve toplum açısından kamu yararı vardır” dedi.

MECLİS KARARIDIR
CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova’nın Kıbrıs gezisi için asılsız ithamlarda bulunduğunu söyleyerek, “Tepebaşı Belediye Meclisinin Ekim ayı toplantısında, Belediye Meclis Üyeleri ve belediye bürokratlarının KKTC’ne teknik bir ziyaret yapması konusu görüşülerek, CHP, AKP, İYİP ve MHP’li üyelerin oybirliğiyle karar alınmış ve karara ziyarete katılacakların ismi tek tek yazılmıştır. Yani ziyaret, belediyenin en üst organı olan Belediye Meclisinin kararı ile gerçekleşmiştir” dedi.

ÖRNEKLERİ GÖRÜLDÜ
Başkan Atilay Dalgıç açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “ Yerel yönetimlerin idare ve karar organlarında bulunanların, bu gibi dış ziyaretler yaparak dış dünyadaki örnekleri görmeleri, iyi olanları kendi beldesinde uygulamaları, beldenin gelişmesi için gereklidir. Bunun en iyi örneği Eskişehir’dir. Sayın Yılmaz Büyükerşen’in dünyadaki şehircilik örneklerini inceleyip, iyi olanları Eskişehir’de başarı ile uygulaması, Sayın Ahmet Ataç’ın Almanya’da gördüğü bir örnekten yola çıkıp birçok engelli çocuğumuzun istihdam edildiği montaj atölyelerini kurması ve benzeri örnekler, bugün parmakla gösterilen bir şehir olmamıza sebep olmuştur. Vizyon ancak kendini geliştirme ile mümkün olur. Gerek yöneticilerin gerek meclis üyelerinin eğitimi ve gelişimi için yapılan her faaliyette şehir ve toplum açısından kamu yararı vardır.”

DEVLETİN HER KADEMESİNDE OLUR
“Benzer ziyaretler devletin her kademesinde ve belediyelerde sürekli yapılan rutin faaliyetlerdendir” diyen Dalgıç, “ Yapılan ziyarette, yine her zaman olduğu gibi bütçeye en az yük getirecek şekilde hareket edilmiş ve ziyaretin amacını aşan usulsüz hiçbir harcama yapılmamıştır.Kaldı ki harcamalar zaten yılda iki kez Sayıştay  ve İçişleri bakanlığı müfettişleri incelemesine tabi olup gerisi teferruattır. Tepebaşı Belediyesi bugüne kadar hep halkının menfaatleri sonuna kadar korumuş, kıt kaynakları en verimli şekilde kullanarak, ilçeyi Türkiye’nin en yaşanılır ilçeleri arasına sokmuştur” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat