KAMUOYUNA BİLGİ VERİN

Gündem 8 Aralık 2021 16:37
Videoyu Aç KAMUOYUNA BİLGİ VERİN
A
a

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun bir an önce eğitimin paydaşlarıyla paylaşılması gerektiğini söyleyen Türk Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Haydar Urfalı, “Kapalı kapılar ardında süreç yönetilmesini kabul etmiyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
MÜDÜRLÜK ÖNÜNDE AÇIKLAMA
Türk Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Haydar Urfalı, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili basın açıklaması yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Türk Eğitim Sen Üyeleri, “Haklıyız, güçlüyüz, kazanacağız” sloganları attı. Çıkması planlanan kanununun içeriğinin hala eğitimin paydaşlarıyla paylaşılmadığına dikkat çeken Urfalı, Bakanlığın bir an önce kamuoyu ve sendikalara içerik hakkında bilgi vermesi gerektiğini belirtti.

URFALI, TALEPLERİNİ SIRALADI
Meslek Kanunu’nda olmasını talep ettikleri hususlar hakkında bilgi veren Urfalı şu şekilde konuştu: “Halen öğretmenler kadrolu, sözleşmeli, ücretli olarak üç modelle istihdam edilmektedir. Aynı işi yapan öğretmenlerin farklı statüde istihdamı hem eğitimimize vurulan bir darbedir hem de öğretmenlik mesleğinin geleceğini zedelemektedir. Bu noktada eğitim-öğretim hizmetlerinde tek istihdam modeli kadrolu öğretmen olmalıdır, öğretmenlerimiz öğretmen odalarında bölük pörçük edilmemelidir. Öğretmen atamaları KPSS puan üstünlüğüne göre, mülakat yapılmadan gerçekleştirilmelidir.Kariyer basamakları; 10 yıl öğretmenlik yapan uzman öğretmen, 20 yıl öğretmenlik yapan başöğretmen olarak düzenlenmeli ve kesinlikle sınavsız olmalıdır.Eğitim kurumlarına müdür ve müdür yardımcısı olarak atanacaklar sadece yazılı sınavla belirlenmelidir.Eğitim Fakültelerinin kontenjanları MEB tarafından belirlenmesi, belirlenen kontenjanlardan mezun olanların MEB tarafından istihdam zorunluluğu kanun kapsamında yer almalıdır.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir