Europen 09 2022 Desktop

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

Gündem 9 Ocak 2023 14:27
Videoyu Aç KAMUOYUNUN BİLGİSİNE
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bazı gazetelerde yer alan “Otogar Esnafı Isınamıyor” başlıklı iddialarla ilgili bir bilgilendirme yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “8 Ocak 2023 Pazar günü Şehirlerarası Otobüs Terminali içerisindeki bazı esnafımızın açıklamaları doğrultusunda ‘Otogar Esnafı Isınamıyor’ başlığıyla bugün bazı gazetelerde yer alan iddia ile ilgili vatandaşlarımızı bilgilendirmek istiyoruz.
Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali ısıtma sistemine bağlı doğal gaz kazanları 24 saat kesintisiz olarak 60-65 derecede çalışarak ısıtma sağlamaktadır. 24 saat esasına göre çalışan personelimizce rutin kontroller yapılarak ortam sıcaklığı 20 derece civarında tutulmaya çalışılmaktadır. Özellikle hava sıcaklığının 0 derecenin altına düştüğü zamanlarda ve hafta sonu yoğunluğu ile asker uğurlama dönemlerinde terminalde yolcu sirkülasyonu arttığından otomatik giriş çıkış kapılarının fazlaca kullanılmasına bağlı olarak diğer günlere nazaran ortam sıcaklığında düşüşler yaşanabilmektedir. Bu tür durumlarda görevli personelimizce ısı ayarı yükseltilerek ortam sıcaklığı arttırılmaktadır. Esnafımızdan konuyla ilgili Otogar Şube Müdürlüğümüze hiçbir şikâyet ulaşmamış olup, talep ve önerileri mutlak suretle dikkate alınacaktır.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat