Europen 09 2022 Desktop

KAPIMIZ AÇIK

Gündem 7 Kasım 2022 16:21
Videoyu Aç KAPIMIZ AÇIK
A
a

BTP’nin 6’lı Masa’ya dahil olma talebine ilişkin düşüncelerini açıklayan Gelecek Partisi Eskişehir İl Başkanı Mahir Sayın, “Eğer BTP bir katkı sunacaksa tabi ki buyursun gelsin, masaya dahil olsun. Bu gidişle de Sayın Erdoğan da 6’lı Masa’ya dahil olabilir” dedi.

EKONOMİK KRİZ
Gelecek Partisi Eskişehir İl Başkanı Mahir Sayın, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İlk olarak ekonomik sorunlara dikkat çeken Sayın, Türkiye ekonomisinin dünya genelinde geriye doğru gittiğini ifade etti. Sayın, “Markette 30 liraya domates var. Geçen televizyonda bir anne bir yumurtayı 4 çocuğuma paylaştırıp yediriyorum dedi. Biz şu an 1960’ların, 1970’lerin Türkiye’sini yaşıyoruz finansal olarak. Dönsünler 70’lere baksınlar. Dedelerimiz bize anlatıyordu ya. Onların anlattıklarını biz şu an yaşıyoruz. Cumhurbaşkanı 2023’te enflasyonun yüzde 10’un altına düşecek demişti. TÜİK’e göre yüzde 100’e yaklaştı. Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girecektik. Şu an 21. sıraya geriledik ve Türkiye yüzde 85.5 ile enflasyonda lider konumunda. Türkiye 1’inci, yüzde 83 ile bizi Arjantin takip ediyor. 3’üncü sırada Hollanda var. Orada da 14.5 enflasyon. Makası görüyorsunuz. Bütün dünyada kriz var, enflasyon var diyorlar ama görüyorsunuz rakamları” diye konuştu.

SAYIN ERDOĞAN DA DAHİL OLABİLİR
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Sayın, Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) 6 Masa’ya dahil olma isteği ile ilgili olarak da, “Benim kişisel görüşüm bu. Eğer BTP bir katkı sunacaksa tabi ki buyursun gelsin, masaya dahil olsun. Biz o masa oluşturulurken biri olsun, biri olmasın demedik. Bu gidişle de Sayın Erdoğan da 6’lıMasa’ya dahil olabilir” şeklinde konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat