Europen 09 2022 Desktop

KAPIYI KIRAN ŞAHISLAR ÖZEL KİLİDE TAKILDI

Gündem 22 Şubat 2023 13:42
Videoyu Aç KAPIYI KIRAN ŞAHISLAR ÖZEL KİLİDE TAKILDI
A
a

Eskişehir'de bir gayrimenkul işletmesinin dış kapısını 3 noktadan zorlayan şüpheliler, iç kısımdaki özel kilit sayesinde dükkâna giremedi.

Odunpazarı ilçesi İstiklal Mahallesi Demirciler Sokak üzerinde bulunan emlak dükkânına, işletme sahibinin anlatımına göre kimliği belirsiz kişi veya kişilerce girilmeye çalışıldı. İşletme sahibi Sefer Hakan Olgun, sabah saatlerinde dükkânını açarken, kullanılmayan ikinci kapısının zorlandığını gördü. Olgun, yakından incelediğinde kapının 3 farklı noktadan zorlandığını fark etti. Mevcut kilidin kırıldığını gözlenirken, iç tarafta bulunan asma kilit sayesinde kapının açılmadığı işletme sahibi tarafından ifade edildi.

Eğer asma kilit olmasaydı şüpheli ya da şüphelilerin dükkânına rahatça gireceğini söyleyen Hakan Olgun, "Sabah dükkânımı açmaya geldiğimde ikinci, kullanmadığım kapının zorlandığını gördüm. Bu kapının zorlanma ihtimalini düşünerek iç kısma özel bir kilit taktırmıştım. O olmasaydı sanırım içeri gireceklerdi. İlk kez böyle bir şey ile karşılaştım. İçeri girmeleri durumda birçok değerli eşyamı götürebilirlerdi. Sanırım gece geç saatlerde bu girişim oldu, çünkü o saatlerde bu sokak tenhalaşıyor. Polise haber verdik, incelemelerine birazdan başlayacaklar. Bölge esnafı dikkatli olsun, güvenlik önlemlerini alsın" dedi. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat