KARA BULUTLARI DAĞITACAĞIZ

Gündem 6 Aralık 2021 18:00
Videoyu Aç KARA BULUTLARI  DAĞITACAĞIZ
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 5 Aralık Türk kadınının seçme ve seçilme hakkı kazanmasının 87’nci yıl dönümü dolayısıyla Eskişehir’deki kadın siyasiler ile bir araya geldi. Başkan Ataç toplantıda, “Kara bulutları el ele dağıtacağız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 5 Aralık Türk kadınının seçme ve seçilme hakkı kazanmasının 87’nci yıl dönümü dolayısıyla Eskişehir’deki kadın siyasiler ile bir araya geldi. Toplantıya Başkan Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, kadın Tepebaşı Belediye Meclis üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Deva Partisi ve Gelecek Partisi’nin kadın kollarından temsilciler katıldı.

SİYASETTEN ÖNCE GELİR
Toplantıda kadın siyasilere hitap eden Başkan Ataç, “Bizim kadınlarımıza bakışımızı yıllardır siz de biliyorsunuz. Bugün hiçbir siyasi görüşü görmezlikten gelmeden, herkesin aynı çatı altında olmasını istedik. İnsani yönümüz daima siyasetten önce gelir. Eskişehir zaten bu konuda çok farklı bir konumda. Eskişehir’in bugünlere gelmesinde kadınlarımızın büyük rolü vardır. Benim bugünlere gelmemde de kadınlarımızın payı çok büyüktür. Ben diğer partiler ile çok rahat bir araya gelebilirim. Bugünlerde, ülkemizin üzerinde kara bulutların gezindiği zamanlarda yan yana durabilmemiz birbirimize güç veriyor. Bu yolda hep beraber yürüyeceğiz ve en kısa zamanda demokratik yollardan bir iktidar değişikliği olacak. Bunu el birliği ile yapacağız. 5 Aralık da kadınlarımız için önemli bir gün. Mustafa Kemal Atatürk, bu tarihte TBMM’nin yolunu kadınlarımıza açtı ve seçme-seçilme hakkı tanıdı. O zamanlar ülkenin koşulları, bugünden bin kat daha zor. Ne kadar ileri görüşlü bir lider; dünyanın en medeni ülkesi olarak bilinen İsviçre’de kadınlar 36 yıl sonra bu hakka kavuşabilmişler. Ben özel günlerde hep söylerim,  bu işler bir gün ile olmaz. Eğer kadınlara 365 saygı duyuluyor ise kadınlar ve hakları vardır. Bu engelliler için de emekçiler için de geçerli. Bunu 365 gün sürdürebilmek gerekli. Tepebaşı’nda gerçekten 365 gün kadınlar, baş tacımızdır. Bizim bir etkinliğimizde 3 bin, 5 bin kadınımız rahatlıkla bir araya toplanabiliyor. Çünkü o kültür Tepebaşı’nda oluşturuldu. Ne mutlu bizlere. Diliyorum gelecekte İstanbul Sözleşmesi de tekrar hayata geçecek ve kadınlarımız için bir güvence olacak. Gazetelerin 3’üncü sayfalarına bakmaya cesaret edemiyorum. Maalesef son 20 yıldır kadınlar, çocuklar ve işçiler, çok mağdur oldular. Bunun nedeni belli. Çocuklarımız için hizmete sunduğumuz Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde, 65 bin çocuğumuz hizmet aldı. 30-35 bin çocuğumuzun tamamen ücretsiz şekilde tedavisi yapıldı. Sosyal belediyeciliğin, koruyucu hekimlik uygulaması ile buluştuğu en iyi örneklerinden bir tanesini verdik. Bugün görüyoruz, insanlarımız 1 lira ucuza ekmek alabilmek için saatlerce ekmek kuyruğuna giriyor. Halkımızın ekonomik durumu bu kadar kötüyken, ekmeği 1 lira ucuza alabilmek için çabalarken, çocuğunun diş tedavisi için nasıl para ödesin? Yukardakiler, o insanlarımızı anlayamıyor. Zaten anlasalar, bu sorunlar olmayacak. Biz Eskişehir’i hep birlikte daha güzel yarınlara taşımaya devam edeceğiz. Bugün bir araya geldiğimiz için çok memnunum. Eskişehir daha da iyiye gitmesi için koşturmaya devam edeceğiz, destekleriniz ile çalışacağız” diye konuştu. Konuk kadın siyasiler de toplantıda söz alarak duygu ve düşüncelerini ifade etti. Başkan Ataç’a misafirperverliği ve kadına verdiği önemden dolayı teşekkür eden konuklar, çiçek takdim etti. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir