Europen 09 2022 Desktop

KARDEŞ ADLİYE ELBİSTAN’A DESTEK

Gündem 14 Şubat 2023 15:47
Videoyu Aç KARDEŞ ADLİYE ELBİSTAN’A DESTEK
A
a

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin ardından depremden etkilenen 10 ildeki adliyeler ile diğer adliyeler “Kardeş Adliye” uygulamasıyla eşleştirilirken Eskişehir Adliyesi, Elbistan Adliyesine kardeş olarak belirlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bu kapsamda Eskişehir Adliyesinden gönüllü olarak Elbistan Adliyesine gitmek isteyen görevlilerden ilk grup bugün yapılan uğurlama töreni ile alkışlar ve gözyaşları eşliğinde yola çıktılar.
Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Başsavcı Vekilleri ve çok sayıda adliye personeli deprem bölgesine giden gönüllüleri uğurlamak için adliye önünde toplandı. Başsavcı Ali YELDAN, “Bugün burada gönüllü olan arkadaşlarımızdan ilk grubumuzu kardeş Elbistan’ımıza gönderiyoruz. Gönüllü olmak isteyen personellerimizin sayısı da günden güne artmakta. Elbistan’a giden arkadaşlarımız milletimizin ayağa daha güçlü kalkabilmesi adına çalışacaklar. Allah hepsinin yardımcısı olsun” diye konuştu. Gönüllü olan 11 kişilik ilk grup, çalışma arkadaşlarıyla vedalaşırken vedalaşan personellerin birçoğu gözyaşlarına hakim olamadı. Vedalaşmanın ardından araçları ile hareket eden ekip alkışlarla uğurlandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat