Europen 09 2022 Desktop

KARGALAR OYUNU SAHNELENDİ

Gündem 2 Aralık 2022 15:20
Videoyu Aç KARGALAR OYUNU SAHNELENDİ
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Üniversitesi Sui Generis Tiyatro Kulübü iş birliğiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında “Kargalar” isimli oyun engelli bireyler için sahnelendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Özel Gereksinimliler Şube Müdürlüğü, engelli bireylerin sosyal hayata ve kültür sanat faaliyetlerine katılımını desteklemek amacıyla erişilebilir etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Anadolu Üniversitesi Sui Generis Tiyatro Kulübü’nün desteğiyle “Kargalar” oyunu, engelli bireyler ve ailelerinin beğenisine sunuldu. Yunus Emre Kültür Merkezinde sahnelenen oyun öncesi görme engelli katılımcılar için sahnede sesli betimleme yapılarak, dekoru tanımaları sağlandı. İşitme engelli bireyler için ise oyunun tümü iki işaret dili tercümanı tarafından işaret diline çevrildi. 
Gösteri sonunda konuşma yapan Sui Generis Tiyatro Kulübü Grup Koordinatörü Av. Hüseyin Akçar, “2019’dan bu yana Büyükşehir Belediyesi ile özel günlerde birlikte etkinlik gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Akçar, sadece tematik günlerde değil her zaman engellilere yönelik farkındalığı arttırmaya gayret ettiklerini, sanatın gücü ile engelleri ortadan kaldırmayı hedeflediklerini de vurguladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından tiyatro topluluğuna teşekkür plaketi verildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat