KİRAZ BAHÇELERİNE TEKNİK GEZİ

Gündem 14 Mart 2023 15:40
Videoyu Aç KİRAZ BAHÇELERİNE TEKNİK GEZİ
A
a

Vali Yardımcısı Ali Çetin ve İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, beraberindeki heyet ile birlikte Mihalıççık’taki kiraz bahçelerini ziyaret etti. Düzenlenen teknik gezide üreticinin sorunları da dinlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Vali Yardımcısı Ali Çetin ve İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Bitkisel Üretim Şube Müdürü Nizamettin Çetiner, Mihalıççık İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bilal Tosun ve teknik personel Mihalıççık Kaymakamı Ozan Bozçalı’yı ziyaret etti. Ziyaretin ardından Kaymakam Bozçalı’nın da katılımıyla Mihalıççık Meyve Yetiştiriciliği Birliği ile toplantı gerçekleştirildi.  Ardından ilçede kiraz bahçeleri ziyaret edilerek yetiştiricilerin sorun ve talepleri dinlendi.

ÜRETİCİ BİLGİLENDİRİLDİ
İl Tarım ve Orman Müdürü Gümüş tarafından Mihalıççık ilçesinde kiraz yetiştiriciliğinde ariliğin devam ettirilmesinin önemine vurgu yapılarak kiraz ağaçlarında görülen temel hastalık ve zararlılar hakkında kısa bilgilendirmeler yapıldı. Kirazda hastalık ve zararlılarla yapılan ve yapılması gereken mücadele yöntemleri hakkında üreticilerle kısa bir görüş alışverişi yapıldıktan sonra yapılan talep ve tespitler not edildikten sonra ziyaret sona erdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat