KIRIK ŞEMSİYELER ONA EMANET

Gündem 19 Aralık 2021 15:41
Videoyu Aç KIRIK ŞEMSİYELER ONA EMANET
A
a

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesindeki Sıcaksular bölgesinde dükkânı bulunan tamirci Erhan Erdoğan, yaklaşık 30 yıldır kırılan veya bozulan şemsiyeleri tamir ederek tekrar kullanılabilir hale getiriyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Aynı zamanda bıçakçılıkla da uğraşan Erdoğan, çarşıda ve Eskişehir’de şemsiye tamiratı yapan tek usta olarak biliniyor. Farklı illerden de kendisine şemsiye tamiri yaptırmak için gelen insanlar olduğunu söyleyen deneyimli tamirci, yağışların yaklaştığı dönemlerde dükkânı önünde kuyruklar oluştuğunu ifade etti.

“Söktük, taktık, yaptık’ derken öğrendik”
Yıllar önce bıçakçılık yaptığı sırada, eline gelen birkaç şemsiyeyi tamir etmesi sonucu öğrendiği bu işin emek istediğini belirten 77 yaşındaki usta tamirci Erhan Erdoğan, “Baktım şemsiye tamiri yapan yok; aldık 3-5 tane. ‘Söktük, taktık, yaptık’ derken öğrendik. Aşağı yukarı 30 yılı geçkindir şemsiye tamiri yapıyoruz. Biraz insanı yorucu bir şeydir ve radyo, televizyon tamircisi gibi ona benzeyen, çok emek isteyen bir şey. Bazen insanı yoruyor. Yatarken kafamda bir proje çizerek ‘Bunu böyle yapsam, şöyle olur’ diyorum. Ertesi gün buraya geldiğimde, proje eskiden hazırlanmış gibi direkt uyuyor” dedi. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir