KIRSAL KALKINMA DESTEKLENMELİ

Gündem 27 Eylül 2021 16:44
Videoyu Aç KIRSAL KALKINMA DESTEKLENMELİ
A
a

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray AKÇASOY, kırsalımızda su talebinin azaltılması, suyla ilgili ortak risklerin giderilmesi için bilinçli su kullanımı konusunda hassasiyetin arttırılmasının önemine değindi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu, Kırsal Çalışma Grubu Başkanı Levent Özbunar,  Ziraat Mühendisleri,  Jeoloji Mühendisleri, Veteriner Hekimlerden oluşan bir heyetle Alpu ve Beylikova’da, Belediye Başkanları, Tarım İlçe Müdürleri,  Ziraat Oda Başkanları ve HAYKOP Başkanı ile kırsal kalkınmaya yönelik stratejiler oluşturmasına katkı sağlamak ve kırsalda su talebinin azaltılması, suyla ilgili risklerin giderilmesi için ortak akıl oluşturmak üzere bir araya geldi.
Akçasoy “Artık kırsal kalkınma uygulamalarında merkezden yönetim yaklaşımı değil, tabandan-tavana yaklaşımı ve yerinde katılımcı kalkınma anlayışının benimsenmesi gerektiğine inanıyoruz. İlçelerimizde ve kent merkezimizde ilgili kurum – kuruluşlarımız ile paydaşlık kurarak, Kırsal Kalkınma stratejilerinin oluşturulmasına katkı sağlamayı hedefleyen Kırsal Kalkınma Çalışma Grubumuz ile bilgi ve tecrübemizi paylaşmaya devam edeceğiz. Çünkü günümüzde kırsal kalkınma artık sadece kamusal bir hizmet alanı olmaktan çıkmış ve toplumun tüm kesimlerinin ortak uğraşısı haline gelmiştir. İnanıyoruz ki kırsal alanda tarımın, hayvancılığın gelişmesi ve kalkınmanın sağlanması ancak ortak akıl ile oluşturulacak sürdürebilir politika ve stratejilerin ortaya konulması ile olacaktır” diyerek yakın ilgileri ve sıcak ev sahiplikleri için tüm kurum ve kuruluşlarımızın başkanlarına teşekkür ediyoruz diye konuştu.
Kırsal Çalışma Grubu Başkanı Levent Özbunar ise “kırsal kalkınmanın sadece ekonomik açıdan ele alınmadan, ilçelerimizde ilgili kurumlarımızın kırsal kalkınmaya yönelik stratejiler oluşturmasına katkı sağlamak ve tüm paydaşlarımızla birlikte bütün şehri kapsayacak farkındalık çalışmaları gerçekleştirmek üzere ilgili kurumlarımızla paydaşlık içerisinde bilgi ve tecrübelerimizi paylaştığımız ortak akıl çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat