KIRSALA DESTEK OLACAKLAR

Gündem 23 Mart 2022 15:17
Videoyu Aç KIRSALA DESTEK OLACAKLAR
A
a

Eskişehir'in Mihalgazi ilçesinde belediye, kırsal kalkınmaya destek olmak amacıyla bu yıl dağıtacağı Trabzon hurması ve zeytin fidanları için ön talep topladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Mihalgazi Belediye başkanı Zeynep Güneş Akgün, yaptığı açıklamada, tarımsal üretimin çeşitlenmesi ve üreticilerin topraktan elde ettikleri kazancın artması için önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, ilçede meyveciliği geliştirmek için dev bir hamleye daha imza attıklarını kaydetti.
Daha önceki yıllarda da çiftçilere zeytin, Trabzon hurması ve erik fidanı dağıttıklarını hatırlatan Akgün, şöyle konuştu: "Bu yıl da fidan yazımı için belediyemiz önünde kurulan standımız halkımız tarafından yoğun ilgi gördü. Fidan desteğinden yararlanmak için tarım arazisi Mihalgazi ilçesi sınırları içinde bulunma şartı gerekiyor. Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamında üreticilere desteğimiz artarak devam edecek. 14 bin meyve fidanını ücretsiz olarak üreticimize dağıtacağız. Mihalgazi'nin meyvecilikte de daha fazla söz sahibi olması ve sera olmayan üretim alanlarının adeta meyve bahçesine dönmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." AA
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir