Europen 09 2022 Desktop

KIZ ÖĞRENCİLER HAVACILIĞIN MERKEZİNDE

Gündem 10 Mart 2023 15:59
Videoyu Aç KIZ ÖĞRENCİLER HAVACILIĞIN MERKEZİNDE
A
a

Dünya Havacı Kadınlar Haftası çerçevesinde Türkiye’yi derinden sarsan deprem afetinden etkilenen kadın ve çocuklara yönelik hazırlanan kitleri Hatay’a gönderen TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI), “Havacılığın Merkezine Güçlü Adımlar” etkinliğini gerçekleştirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Etkinlikte TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI), Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla, Fatih Fen Lisesi ve Eskişehir Anadolu Lisesinde okuyan kız öğrencileri Eskişehir Yerleşkesinde ağırladı. Şirket tanıtım sunumu ve sektörü tanıtıcı konuşmaların ardından etkinlik, tesis turu ile devam etti. Tesis turunda kız öğrenciler havacılık motorları parçalarının nasıl üretildiğini ve TEI’nin bu alandaki kabiliyetlerini yerinde öğrendiler. Atölye turunun ardından motor test tesislerini ziyaret eden öğrenciler ayrıca Türkiye’nin lider motor şirketi TEI’nin geliştirdiği özgün ve millî havacılık motorlarını da yakından görme fırsatı yakaladılar.

TEI’YE TEŞEKKÜR
Etkinlikte konuşan Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Siz değerli genç kızlarımıza bakınca yüzümüz gülüyor, sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sektöründe bir dünya markası olan TEI’ye sosyal sorumluluk projelerinde eğitime verdiği önem için teşekkür ediyorum” dedi. TEI, önceki senelerde gerçekleştirdiği bu etkinlikler ve kadın çalışanları için hayata geçirdiği uygulamalarla Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü tarafından 6 kez “Kadın Çalışanlarına En Çok Değer Veren Şirket” seçilmişti. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat