Europen 09 2022 Desktop

KIZILAY HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Gündem 27 Şubat 2023 16:10
Videoyu Aç KIZILAY HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
A
a

Eskişehir Cumhuriyet Güç Birliği Bileşenleri temsilcileri, Eskişehir Adliyesi önünde yaptıkları basın açıklamasıyla Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş. hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Basın açıklamasını gerçekleştiren Selin Özdemir Altuğ, deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışırken Türk Kızılay Derneği’nin çadır satışı skandalıyla bir kez daha sarsıldıklarını ifade ederek; “Kızılay’ın iştiraki olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş.’nin elindeki çadırların bir bölümünü çadır bekleyen insanlarımıza ulaştırmak yerine AHBAP ve Türk Eczacılar Birliği’ne para ile sattığı, bu satışın Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın bilgisi ve onayıyla yapıldığı ortaya çıkmış durumdadır” dedi.

SAVCILARI GÖREVE DAVET ETTİ
Deprem bölgesine çadırların geç ulaştığını ve hâlâ çadıra erişememiş depremzedelerin olduğunu belirten Özdemir, bu durumun vatandaşları mağdur ettiğini ve kamunun zarar uğratıldığını söyledi. Özdemir, Kızılay ve iştiraki yöneticilerinin hukuki görev ve sorumluluklarına uygun hareket etmediklerini vurgulayarak, “Sorun, AHBAP’a, Türk Eczacılar Birliği’ne ya da başkasına parayla çadır satılması değildir.Sorun, Kızılay’ın deprem anında, elindeki tüm olanakları seferber ederek tüm çadırlarını bölgeye göndermesi gerekirken, elindeki çadırların bir bölümünü parayla satacak kadar gözünü parayla açıp parayla kapatan yöneticilerle yönetilmesidir” ifadelerini kullandı. Kızılay yöneticilerinin görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden Özdemir, “Kızılay yöneticileri, Türk Ceza Kanununun 257’nci maddesince yargılanmalıdır” diyerek savcıları göreve davet ettiklerini söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat