Europen 09 2022 Desktop

KIZININ YAZDIĞI MEKTUBU ERDOĞAN’A VERMEK İSTİYOR

Gündem 5 Mart 2023 16:21
Videoyu Aç KIZININ YAZDIĞI MEKTUBU ERDOĞAN’A VERMEK İSTİYOR
A
a

Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesi merkezli olarak meydana gelen 7,7 şiddetindeki depremde evi yıkılan ve enkaz altından kendi çabalarıyla çıkan Adem ve Sultan Çöllü çifti, Eskişehir'e gelerek Doğan Aslan Bey KYK Yurdu'na yerleşti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Enkaz altında kalan kızları 21 yaşındaki Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Hatice Kübra Çöllü ile 12 yaşındaki Kevser Nur Çöllü, hayatını kaybetti. Çöllü çifti, 3 çocuğunun 2'sini kaybetmenin acısıyla kaldıkları yurtta zaman geçirirken, akrabaları tarafından çekilen ve 12 yaşındaki kızlarının enkaz altından sesini duydukları video ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. Adem Çöllü, 12 yaşındaki kızı Kevser Nur Çöllü'nün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdığını, deprem olduğu gün postayla göndereceğini fakat nasip olmadığını belirtirken, “Hatay'da yapmak istediğiniz mitingde sizi eve çay, kahve içmeye çağıracaktı ama yavrumun gönlündeki bu isteği kabul olmadı” dedi.

FOTOĞRAFLARINA BAKIYORLAR
Hayatını kaybeden kızlarının fotoğrafını elinden düşürmeyen acılı baba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan hayatta kalan tek çocuğu için yardım isteyerek şu ifadeleri kullandı: “Cumhurbaşkanım, küçük kızım size mektup yazdı ama yollayamadı. Pazar günü akşam yazdı, pazartesi sabah size posta ile atacaktı. Hatay'da yapmak istediğiniz mitingde sizi eve çay, kahve içmeye çağıracaktı ama yavrumun gönlündeki bu isteği kabul olmadı. Sayın Cumhurbaşkanım, yavrum size hayrandı, Tayyip dede derdi. Sizin yardımlarınızı inkâr edemeyiz. Şu oğlumu istihdam et ne olur, yalvarıyorum sana. Benim yeryüzünde başka bir servetim malım kalmadı. Hiçbir şeyim kalmadı.” İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat