KÖKLERİMİZDEN GÜÇ ALIYORUZ

Gündem 22 Nisan 2021 16:42
Videoyu Aç KÖKLERİMİZDEN GÜÇ ALIYORUZ
A
a

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Ayyıldız, mesajında, 23 Nisan'ın Türk milletinin istiklalini yine milletin azim ve kararının kurtardığı istiklal mücadelesinde milli iradenin resmen hayata geçtiği gün olduğunu belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milli iradenin tecellisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı bu günü çocuklara armağan ettiğini kaydetti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gönül medeniyetinin yüksek insani değerlerini cumhuriyetin kazanımlarıyla 2053'lere, 2071'lere çocukların taşıyacağını vurgulayan Ayyıldız, şöyle devam etti: "Atatürk bu husustaki yol haritamızı ise şu sözleriyle çizmiştir: 'Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.' 23 Nisan, milli birlik ve beraberliğimizin nasıl sağlandığına yönelik en anlamlı cevaptır. Zira bu Meclis en zor zamanda ortak bir birliktelik oluşturmuştur. Bu bakımdan 23 Nisan, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinin, temellerinin tartışmaya meydan vermeyecek şekilde açık ve net bir resmidir. 23 Nisanları kutlarken şunu iyi bilmeliyiz ki istiklalimiz için çocuklarımız da tıpkı anne babaları gibi kahramanca çarpışmışlardır. Aziz milletimizin yüksek bir ihlasla ve Hakk'ın vadettiği günlerin doğacağına dair inançla verdiği bu ölüm kalım savaşında, çocuklarımız tıpkı ebeveynleri gibi milli bir sorumluluk duygusuyla hareket etmişler, düşmana karşı Mehmetçiklerle omuz omuza, bu mücadelede korkusuzca yerlerini almışlardır."
Ayyıldız, 23 Nisan'ın aziz Türk milletinin yüksek insani değerlerinin, üstün meziyetlerinin, imanının, azminin, istiklal aşkının ve iradesinin hür ifadesi olduğuna değinerek, "23 Nisan milletin 'Egemenlik kayıtsız şartsız benimdir' diyen gür sesidir. 23 Nisan yaşımız kaç olursa olsun çocuk kalan yüreğimizin, ana vatanımıza karşı beslediğimiz katıksız, saf ve masum sevgisidir. 23 Nisan ecdadımızın destanlar yazdığı mazimiz, köklerimizden güç alarak geleceği inşa ettiğimiz bugünümüz ve 2023, 2071 hedeflerine ulaşma yolunda kararlılıkla ilerlediğimiz yarınımızdır." ifadelerini kullandı. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat