Europen 09 2022 Desktop

KÖLELİK DÜZENİNE TESLİM OLMAYACAĞIZ

Gündem 15 Ağustos 2022 15:01
Videoyu Aç KÖLELİK DÜZENİNE TESLİM OLMAYACAĞIZ
A
a

Sağlık Bakanlığı Ek ödeme Yönetmeliği’nin resmi gazetede yayınlandığını hatırlatan ve bu yönetmelikle beraber birçok sıkıntının da beraberinde geldiğini söyleyen SES Eskişehir Şube Eş Başkanı Umut Özge Yılmaz, “Bilinmesini isteriz ki biz bu kölelik düzenine teslim olmayacağız” dedi.

BU BİR LÜTUF DEĞİLDİR
Yılmaz, “Bu yönetmelikte teknik, idari ve yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların gelirlerinin yüzde 2-3 ü kadar ek ödeme alması sağlanmaktadır. Bu kadar ballandıra ballandıra beklenti yaratıldıktan sonra ortaya çıkan sonuca baktığımızda tek kelime ile “lütuf ve sadakadır” diyoruz. Yine hemşire ve sağlık hizmetleri sınıfı için ek ödemenin gelirlerine oranı en fazla yüzde 6-7 lik bir artış olacaktır. Hekimler açısından da performans almayanlar için kısmi bir artış olsa da, performans alanlar için gözle görülür bir değişiklik yaratmayacaktır. Hekimlerin de gelirlerindeki artışın ürettikleri hizmetin miktarına bağlanmış olması temel insani ücretlendirme politikasına da aykırıdır. Elbette sendika olarak başta da söylediğimiz gibi bizler her türlü performans, ek ödeme ve TEŞVİK uygulamalarına karşıyız. Sağlık ekip işidir, çalışma barışını bozmayacak düzenlemelere ihtiyaç açık ve nettir.”

HAKKIMIZI İSTİYORUZ
“Sayın Bakan, her ayın 15’inde yönetmeliğin teknik dilinin güncel hayata tercüme edileceğini ifade etmiştir” diyen Umut Özge Yılmaz, “Bizim anladığımız yönetmelik denen bu düzenlemenin özel hastane patronlarının aklıyla yapıldığıdır. Yalnız bilinmesini isteriz ki biz bu kölelik düzenine teslim olmayacağız.   Çalışırken ve emeklilikte insanca yaşamaya yetecek temel ücret talebimiz gerçekleşinceye kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat