Europen 09 2022 Desktop

KONTROLSÜZ SIĞINMACI GÖÇÜ OLDU

Gündem 20 Kasım 2022 17:23
Videoyu Aç KONTROLSÜZ SIĞINMACI GÖÇÜ OLDU
A
a

Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Özcan, 500 bin üzerinde Suriyeli göçmene vatandaşlık verildiğini bu kişilerin oy kullanmayacak demenin vatandaşı kandırmak olacağını söyledi.

Demokrat Parti olağan pazar toplantısını il başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda basın açıklamasını İl Başkanı Hüseyin Özcan yaptı. Özcan’ın gündeminde terör ve Suriyeli göçmen sorunu yer aldı.

GÖÇMEN SORUNU ELE ALINDI
Irak ve Suriye’nin kuzeyinde teröre karşı başlatılan hava harekâtına dair konuşan Özcan, DP eski milletvekili Fevzi Yalçın’ın ‘911 kilometredeki mayınları temizlerseniz o bölgeyi açarsanız de facto bir kürt devletinin kurulmasının temelini atmış olursunuz’ sözlerini hatırlattı. O bölge de facto bir Kürt devleti ile karşı karşıya olunduğunu aktaran Özcan, “Bundan 10 yıl önce Esad olan dostumuz Esed’e dönüştü. Sayın Cumhurbaşkanımız siyasette ebedi düşmanlıklar ebedi dostluklar yoktur diyerek, Esad adını yeniden ilk kez kullanmış oldu. Bunu yaptık da elimize geçen kontrolsüz bir sığınmacı göçü oldu. 8-9 milyon Suriyeli’yi mal sahibi ve vatandaş yaptık. Suriyeli göçmenler geri gönderilmeli deniliyor biz de bu görüşten yanayız” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat