KONU ESKİŞEHİR İSE ORTAK HAREKET EDİLMELİ

Gündem 20 Temmuz 2022 18:16
Videoyu Aç KONU ESKİŞEHİR İSE ORTAK HAREKET EDİLMELİ
A
a

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir kent gündemi ve yaklaşan seçimlere yönelik çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Candemir, Büyükşehir Belediyesi ESKİ meclisinde su zammı ile ilgili talebe karşı ret oyu veren meclis üyelerine teşekkür etti.

TOPLUMSAL DAYANIŞMA ARTACAK
 Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmail Candemir gündeme dair değerlendirmesinde ilk olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Çağrım Sana’ kampanyası ile ilgili bilgi verdi. Kampanyadaki amacın toplumsal dayanışmayı artırmak olduğuna vurgu yapan Candemir, Geçmiş Türk tarihine ve dünya tarihine de baktığımızda bu tip sıkıntıların aşılmasında toplumsal dayanışma çok önemli. Aslında ‘Çağrım Sana’ kampanyası daha önce Genel Başkanımızın değişik konularda verdiği mesajlarla toplumun dayanışmasını ön plana çıkartacak şeyleri gündeme getiriyoruz. En son yapılan kampanyada bunu gündeme getirmek için… Milli konularda bir olalım, beraber olalım birlikte hareket edelim diyerek tüm Türkiye’de eşgüdümlü olarak yapılmış bir kampanya. Etkisi ve tepkisi çok olumlu oldu. İnşallah bundan sonraki süreçte seçime kadar bu tip kampanyalar devam edecek” dedi.

EYLÜL’DE HAREKETLENECEK
Yaklaşan seçimler ilgili parti olarak çalışmalarından bahseden Candemir, “Özellikle 2 senelik pandemi döneminde siyaset yapamadık. Siyaset yapamadık derken; vatandaşla çok bir araya gelemedik. Pandemi rahatlamasından sonra Genel Merkezin talimatıyla Bursa'da bölge istişare toplantısıyla başlayan sürecin sonrasında Eylül ayında adım adım 2023 programını gerçekleştirmiştik. Bunun yanı sıra tabi ki kendi içimizdeki faaliyetler devam etti. İnşallah Ağustos sonu ya da Eylül başında Eskişehir'de yine Genel Merkez katılımıyla 7 tane ilçede çalışma yapacağız. Vatandaşları aydınlatma bilgilendirme toplantıları yapacağız. Ekim ayı içerisinde de 4.etap çalışmalarımız başlayacak. Büyük ihtimal Eylül ayından sonra siyaset biraz daha hareketlenecek gibi görünüyor” şeklinde konuştu.

ESKİŞEHİR’DE LOBİ OLUŞTURULAMADI
Candemir ayrıca Eskişehir Milletvekillerinin çalışmadığı şeklindeki söylemlere ilişkin konuştu. MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak’ın gayet çalışkan bir vekil olduğunun altını çizen Candemir, “Biz kendi milletvekilimiz açısından baktığımız zaman Metin Nurullah Sazak bey bizce gayet çalışkan bir vekil. Vatandaşla iç içe olan, çağrıldığı her yere giden, Eskişehir ile alakalı problemleri mümkün olduğu kadar mecliste gündeme getirmeye çalışan, bakanlıklarla irtibat kuran vekilimiz… Biz kendisinden memnunuz. Sizin dediğiniz genelde aslında, uzun yıllardır Eskişehir'de yaşanan sıkıntı muhalefet olsun iktidar olsun Eskişehirli vekillerin konu Eskişehir olduğunda ortak hareket edememesi. Ne yazık ki bu dönemde de bunu yaşadık. Hep söylüyoruz sadece şu anki 7 vekilimizin dışında Eskişehirli olup Eskişehirle bağlantısı olan diğer vekillerimiz de var. Ne yazık ki Ankara'da bu lobi oluşturulamadı” ifadelerini kullandı.

ZAM TEKLİFİ REDDİNE TEŞEKKÜR
Candemir son olarak Büyükşehir Belediyesi ESKİ meclisinde görüşülen yüzde 40’lık zam teklifinin reddedilmesi ile ilgili meclis üyelerine teşekkür etti. Candemir, “CHP'nin tavrı zamdan ziyade bir eksikliğin giderilmesi konusundaydı ki doğru bir tavırdı. Biliyorsunuz geçen sene Mart ayının sonunda bakanlıktan gelen talimatla birlikte Büyükşehir Meclisinde kırsal bölgeler tespit edildi. Buraların köy statüsünde olup kullandığı sularında yüzde 50 indirimli olması lazım. Bu merkez köylerde düzeltilmediği için oldukça büyük sıkıntı yaşanıyordu. Kazım Bey'in tepkisi o yöndeydi, haklı bir tepkiydi, kendisine de teşekkür ediyoruz. Alınan karar bizce olumludur çünkü bu sıkıntılı dönemlerde herkes elinden geleni yapmalıdır. Bu konuda da Ak Parti grubuna kendi meclis üyelerimize, CHP’li arkadaşlara da teşekkür ediyoruz bu tavırlarından dolayı” dedi. ŞENER ÇETİN

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat