KONYALI SANAYİCİLER ESKİŞEHİR’İ İNCELEDİ

Gündem 9 Haziran 2022 16:02
Videoyu Aç KONYALI SANAYİCİLER ESKİŞEHİR’İ İNCELEDİ
A
a

Konya Sanayi Odası (KSO), savunma ve havacılık sanayinin önde gelen firmalarından Eskişehir’deki TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI) ve Alp Havacılık’a iş gezisi düzenledi.

Ziyarette konuşan Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü, Konya’nın tüm ana sanayi firmaları ile çalışma potansiyeline sahip olduğunu, bu potansiyel ile savunma sanayine daha fazla destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Konyalı sanayicilerin TEI ve Alp Havacılık gibi sektördeki önemli firmalarla daha fazla çalışmasını istediklerinin altını çizen Kütükcü, “Pandemi öncesi dönemde Aselsan, FNSS, Roketsan ve MKE gibi ana sanayi firmalarına Konyalı sanayicilerimizin katılımı ile iş gezileri düzenlemiştik. Pandeminin etkisinin zayıflaması ile birlikte bu programlarımıza yeniden başladık ve Eskişehir’de bulunan TEI ile ALP Havacılık’ı ziyaret ediyoruz. Konya, savunma sanayinde Türkiye’nin önde gelen şehirleri arasında yer alıyor. Savunma sanayi ile çalışma disiplini şehrimizde oluşmuş durumda. Tüm ana sanayi firmaları ile birlikte çalışma potansiyeline sahibiz. TEI de, savunma sanayimizin medarı iftarı olan şirketlerimizden. Konyalı sanayicilerimizin de TEI ile daha fazla çalışmasını arzu ediyoruz. Bugün yapılacak görüşmelerin buna vesile olacağına inanıyorum” dedi.
Konyalı sanayicilerin TEI’den sonraki durağı havacılık ve uzay sanayine özgü çalışmalar yapan ALP Havacılık oldu. ALP Havacılık ile ilgili bilgi veren Helikopter İş Merkezi Direktörü Mehmet Serkan Erten, şirketin 1998 yılında kurulduğunu ve bugün 1300’ün üzerinde çalışanı olduğunu söyledi. TEI ve Alp Havacılık teknik gezisi için Eskişehir’e giden Konyalı sanayiciler, Eskişehir Sanayi Odası’nı da ziyaret ederek, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Meclis Başkanı Süha Özbay ile de bir araya geldi. Düzenlenen gezilere KSO Başkan Yardımcısı M. Veli Tekelioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Faruk İyibildiren, Hıfsı Soydemir, Fatih Olgun, Veysel Yaman ve Muhammet Selman Eryılmaz ile BÜSAT üyesi sanayiciler katıldı. İHA
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir