Europen 09 2022 Desktop

KUAFÖR VE BERBERLERE ZAM GELİYOR

Gündem 13 Aralık 2022 15:58
Videoyu Aç KUAFÖR VE BERBERLERE ZAM GELİYOR
A
a

Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, yeni yılla birlikte kuaförler ve berberlerin fiyat tarifelerinin güncelleneceğini duyurdu.

Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya yeni yılla beraber yeni zamların geleceğini açıkladı. Sarıkaya gelen zamların en düşük seviyede tutulacağını da sözlerine ekledi. Artan maliyetleri karşılamak için zam yapmak zorunda kaldıklarını aktaran Sarıkaya, kentteki tüm kuaför ve güzellik merkezlerinin izin gününün pazar olacağını ve söz konusu uygulamanın da 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacağını kaydetti.

‘DEVLET ELİMİZDEN TUTMALI’
Sarıkaya esnafların BAĞKUR’lu olduğunu belirterek bu konuda da devletin el uzatması gerektiğini söyledi.  Sarıkaya, Sarıkaya, “BAĞKUR ile SGK arasında eşitsizliğin olduğunu düşünüyoruz. Haklarımız eşit değil. BAĞKUR’lu olarak iş göremezlik rapor paramız olmuyor. Erkeklerin prim sayısı 9 bin kadınların ise 7 bin 200. SGK’da 5 bin iş günü ile emekli olunabiliyor. Burada 10 yıla tekabül eden bir zaman farkı var. Emeklilik günü açısından da maaş açısından da BAĞKUR ile SGK eşitlenmeli. BAĞKUR emekli maaşı ile SGK emekli maaşı arasında yüzde 18 oranında bir fark var. Devletimize sesleniyorum biz sanatkar esnaflarız, elimizden tutulmalı. Büyük bir okyanusun içerisinde yüzüyoruz. Devlet büyüklerimiz elimizden tutması gerekiyor, yoksa biz bu okyanusta yavaş yavaş boğularak yok oluruz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat