KÜÇÜK ÇİFTÇİYE HASAT DESTEĞİ

Gündem 26 Nisan 2022 14:20
Videoyu Aç KÜÇÜK ÇİFTÇİYE HASAT DESTEĞİ
A
a

Girdi maliyetlerinde yaşanan artışlar ve ortaya çıkan sorunlar nedeniyle üretemez hale gelen çiftçiye destek olmak amacıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından, “Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi” başlatılıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in talimatlarıyla Kırsal Kalkınma Projeleri ile Türkiye’ye yeni örnekler veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üreticiyi desteklediği projelerine bir yenisini daha ekledi.
Bu kapsamda artan maliyetler nedeniyle üretemez hale gelen küçük ölçekli çiftçilerin 50 dekarlık arazisini Büyükşehir Belediyesi hasat edecek.
Ayrıca ÇKS belgeli ve 100 dekar altında tarlası olan çiftçiler, bu uygulamaya başvuruda bulunabilecek.
Kontenjanla sınırlı olan projeye başvurular için son tarih ise 6 Mayıs. Proje hakkında bilgi veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, “Çiftçilerimizi desteklemek ve girdi maliyetlerinde yaşadıkları sıkıntıları azaltmak amacıyla ‘Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi’ni hayata geçiriyoruz. 100 dekarın altında tarlası olan çiftçimizin 50 dekara kadar olan hububatının hasat işlemlerini biz üstleniyoruz. Yapılacak olan bu destekleme projesi kontenjanla sınırlı olacak. Belirtilen şartları taşıyan çiftçilerimiz, ilçelerde ilçe ESKİ abone merkezleri, Tepebaşı ve Odunpazarı kırsal mahallerinde yaşayan çiftçilerimiz için ise Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’dır. Vatandaşlarımız detaylı bilgi almak için www.eskisehir.bel.tr internet adresinden veya 0222 229 04 45 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirler” dediler. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir