Europen 09 2022 Desktop

KUKLA ATÖLYESİNDE RENKLİ ANLAR

2 Şubat 2023 14:06
Videoyu Aç KUKLA ATÖLYESİNDE RENKLİ ANLAR
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi yarıyıl tatilinde de düzenlediği atölyeler ile çocukların buluşma noktası olmaya devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
“Pinokyo Konuşuyor” adlı kukla atölyesinde çocuklar, hem masal dinlediler hem de kukla boyaması yaparak farklı bir deneyim yaşadılar.
 23 Ocak-3 Şubat tarihleri arasındaki yarıyıl tatiline özel birbirinden farklı 25 atölye hazırlayan Çocuklar Hakları Birimi, çocukların dünyasını renklendirmeye, eğlenirken öğrenmelerine destek olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi ve Kukla Yapım Atölyesi işbirliğiyle düzenlenen “Pinokyo Konuşuyor” adlı kukla atölyesinde çocuklar masallarını dinledikleri Pinokyo ile buluştular.
 Büyükşehir Belediyesi Kukla Yapım Atölyesi Kukla Yapım Sanatçısı Filiz Çankaya Uzun’un gerçekleştirdiği atölyede 7-12 yaş çocuklar unutamayacakları bir deneyim yaşadılar. Çocuklara Filiz Çankaya Uzun tarafından yapılan kukla gösterisi ve masal anlatımı sonrası, daha önce atölyede hazırlanan Pinokyo kuklalarının boyama etkinliğine geçildi. Çocuklar etkinlikte büyük bir heyecan ve mutlulukla masal kahramanı Pinokyo kuklasını boyadılar. Aynı gün bir diğer etkinlik ise 5-6 yaş minikler için düzenlendi. Gülten Taflıoğlu Bal tarafından gerçekleştirilen “Küçük Fiziloflar P4C” atölyesine katılan minikler de eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadılar. Çocuk Hakları Birimi’nin yarıyıl atölyeleri 3 Şubat Cuma günü tamamlanacak. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat