Europen 09 2022 Desktop

Kulübe sahip çıkın şampiyonluğa oynayalım

Spor 1 Mart 2023 11:06
Videoyu Aç Kulübe sahip çıkın şampiyonluğa oynayalım
A
a

ES TV’de yayınlanan ve moderatörlüğünü Ahmet Deniz Canoruç’un yaptığı, Aytaç Ersoy’un ise yorumları ile katkı sunduğu 90+3’ün bu haftaki konuğu Eskişehirspor Başkanvekili Fatih Baturaygil oldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şehrin ileri gelenlerine seslenen Baturaygil, “Şehrin büyükleri lütfen, 50 bin liralar 100 bin liralar sizin için para değil. Bu kulüp çok büyük bir camia. Lütfen sahip çıkın şampiyonluğa oynayalım, gelin önümüzü açın” dedi.
 
Çok ciddi sözler aldık
Başkanvekili Fatih Baturaygil’in açıklamaları şu şekilde; “Görüşmelerle alakalı devamlı İstanbul’dayız. Transferin açılmasından önce de destek almıştık yine destekler için gittik özellikle kol, isim ve sırt reklamı için görüşmelerimiz oldu fakat şu an Eskişehirspor’un konumundan dolayı ne yazık ki bunlar biraz alt seviyelerde ilerliyor. Ama eğer bu takım kümede kalırsa yeni sezon için çok ciddi sözler aldık. Eğer ligde kalmayı başarırsak nasip olursa çok ciddi sponsorluklar alacağımızı düşünüyoruz, görüşmeler olumlu geçti.”
 
7 dosya kapattık
“Bizim sezon sonuna kadar önümüz açık genelde peşinatların tamamını ödedik bu da yaklaşık 5 milyona yakın tuttu. Transferi açtık ve transferde 7 dosya kapattık. 12 milyon borç azaldı. Tabii bu azalıyor ama eurolarla veya faizlerle tekrar artıyor. Bütün futbolcu peşinatlarını ödedik bunun için şehir dışından yine destekler aldık şehir içinden de eş dost yardımcı oldu.”
 
Transfer bir daha açılmaz
“Sayın valimiz Zihni Çalışkan önderliğinle bir tür gelişmeler oldu, Ali İhsan Bey sayesinde Trabzonspor dosyasını bu şehrin namusu olan dosyayı kapattık. Herkes bu dosya kapanınca transfer açıldı zannetti, böyle bir şey tabii olmadı. Zor bir süreç devam etti, arkadaşlar orada inanılmaz bir çalışma gösterdiler. Ben bu transferin bir daha açılmayacağını, Eskişehirspor’un son şansı olduğunu düşünüyorum.”
 
Şehirden birçok destek geldi
“7 tane dosya kapandı şehrimizden Ali İhsan Bey’in dışında Nebi Hatipoğlu en büyük desteği verdi, sayın başkanımız Nadir Küpeli de desteklerde bulundu. Ali İhsan Bey 2-3 daire verdi, Nadir başkanımız sağ olsun destek olayım daireleri ben alayım dedi, Sinan başkan çeklerinizi ben nakitte çevireyim dedi, sağ olsunlar şehirden aldığımız destekler bunlar.  Ben yönetim kurulunda yoktum daha sonra transfer açılma durumunda son bir sorumluluk hissiyatı oluştu bende.”
 
Taraftar takımı diri tuttu  
“Bu kulübün kapanmamasının sebebi gerçekten Eskişehirspor taraftarı. Bizi çok diri tuttular, bizim burada oturma sebebimiz onlar. Eskişehir’in her yerinde ben eminim ki Eskişehirspor konuşuluyor ama insanlar nedense Eskişehirspor’a katkı sağlamıyorlar. Asgari ücret 480 lira iken açık tribün 50 lira kapalı tribün 100 liraydı. 7-8 bin kombine satılıyor, stadyum tamamen doluyordu. Biz 25 lira kale arkası 50 lira maraton 100 lira VİP yaptık sosyal medya da pahalı yazıldı. Bizim tek dayanağımız taraftar. Burada müteahhitlerin de artık devreye girmesi lazım destek olmaları lazım her şey şeffaf.
 
7 tane maç kazanmamız lazım
“2 transfer yapmak istiyoruz ama 2 transferin maliyeti 3 milyon. Biz 2 transfer yapalım bu takım şampiyon olur net söylüyorum. En az play-off oynar. Onur’un talipleri var kabul etmedik, Onur ciddi bir yükseliş içinde. Bu takım seneye büyük ihtimal şampiyonluğa oynar ama önce kümede kalmak için 7 tane maç kazanmamız lazım.”
 
Herkes bu formalardan almalı  

Forma kampanyası ile ilgili de açıklamalar yapan Başkanvekili Baturaygil, “Başta bunu Liverpool yapmış. Bir teşekkür yazısı rozet ve bir daha hiç çıkmayacak olan bu formayı 1500 liraya satacağız, hedefimiz 5 milyon.  Herkes bu formalardan almalı ben kendim 100 tane aldım. Bunun haricinde bir projemiz daha vardı bir gece düzenleyecektik ama maalesef deprem oldu” ifadelerine yer verdi.
 
Kararı Arda’ya bıraktık 
 

Kiralık olarak takımdan gönderilmesi düşünülen Arda Okumuş ile ilgili konuşan Baturaygil, “Arda bizim tribünlerimizden yetişmiş kardeşimiz. Atkısını bırakıp sahaya inmiş, her şeyini vermiş. Arda ile konuştuk, sen nasıl istiyorsan dedik, sen bizim evladımızsın dedik kararı ona bıraktık. Biz daha önce hocalarımıza takım veremediğimiz için hesap soramıyorduk şimdi hocamıza bir takım verdik ve hesap sorabiliriz” dedi.
 
Sahip çıkın şampiyonluğa oynayalım
“Buradan öncellikle Bora İmadoğlu’na sonsuz teşekkür etmek lazım. O olmasaydı bu transferi açamazdık. Bora İmadoğlu bizden bırakın 1 lira almayı, Kayacan transferinde sıkıştık bize para yolladı. Emlakçı yönetici bir arkadaşımız çıkarttı 50 bin lira verdi, oyuncakçı bir arkadaşımız 50 bin lira verdi. Şehrin büyükleri lütfen 50 bin liralar 100 bin liralar sizin için para değil bu kulüp çok büyük bir camia. Lütfen sahip çıkın şampiyonluğa oynayalım önümüzü açın gelin.”
 
Lütfen destek verin
“Şimdi düşünün Eskişehirspor koca bir fabrika, organize sanayi bölgesinde gider olarak ilk 20’ye giren bir fabrika. Bu fabrikanın hiçbir geliri yok ve üstüne korkunç bir borcu var ayrıca her yere gidiyor deplasmana. 5 kişiye bırakmışlar hadi yapın diye yapmayınca da şimdi ne olacak biliyor musunuz? Bu takım Allah korusun başarısız olsa bizi yerden yere vuracaklar bundan ben eminim, futbol böyle bir şey. Zihni Başkan’a teşekkür ederiz, diğer parti büyüklerimiz, belediye başkanımız, lütfen destek verin.  
 
Yılmaz Başkan ile görüşeceğiz 

“Arsasını kat karşılığı falan değil imara açılsın kulübe hibe edeceğim dedi Nebi başkan. Ben şimdi müteahhitleri arayıp rica edeceğim verin 200-250 bin lira diyeceğim, ne olur verin bu paraları bu kulübü şahlandıralım. Bu takıma 2 transfer yapalım, bu takım seneye şampiyonluğa oynar. 25 bin kişi gelir o stada. Gelin bunu yapalım hep beraber becerebiliriz. Yılmaz Büyükerşen’den bir randevu talebimiz var görüşmemiz olacak. Eğer Yılmaz Hoca bize yardım ederse şirketleşiriz ve borçsuz bir Eskişehirspor olur ve zaten şirketleşmek zorundayız borçlu kulübün şirketine kimse ortak olmaz.”
 
Taraftarımız kombine alsın
“Taraftarımızdan kombine almalarını rica ediyoruz, özellikle bu hafta. 2 transfer yaparsak ben net söylüyorum play-off garanti, şampiyonluğu da kovalarız. Benim korkum şu 3 ay sonra biz bu paraları ödemezsek biz de gideriz, bunu açık açık söylüyorum. Bizi terk etmesinler, tüm yükü 5 kişinin sırtına vermesinler. Storeda normal formalar ve ürünler de satışa çıkacak ama ilk etap da bu özel formalar satışa çıkacak. Çünkü acil gelire ihtiyacımız var. Şimdi Diadora ile anlaştık onlar da takımın formalarını çıkaracak ama dediğim gibi acil gelire ihtiyacımız var, öncelik bu özel üretim formalar olacak.”
 
Abi çok abilik yapan yok
“Murat Diri çok güzel bir laf söyledi “abi çok abilik yapan yok”. Ben buradan söz veriyorum 500 tane forma ben satacağım 300 tanesini İstanbul’a satacağım isterlerse herkes satar. Bu 2 transferi yapamazsak kimse bize kızmasın şehire kızsın biz elimizden gelen maddi ve manevi her şeyi yaptık. Transferi açtık 17 transfer yaptık, iyi hoca getirdik iyi bir takım kurduk. Dieora ile anlaştık, takımı kampa götürdük ve bunları çok kısa sür içerisinde yaptık. Bundan sonra lütfen Eskişehirspor taraftarı bize kızmasın, şehre dönsün kime kızacak ise ona kızsın.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat