Europen 09 2022 Desktop

LAİK DEVLETİN SAVUNUCUSUYDU

Gündem 23 Ocak 2023 16:26
Videoyu Aç LAİK DEVLETİN SAVUNUCUSUYDU
A
a

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Eskişehir şubesi tarafından merhum gazeteci Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümüne dair açıklama yapıldı.

Dernek adına konuşan ÇYDD Şube Başkanı Sevgi Akmen, “Başta Uğur Mumcu olmak üzere gerçekleri yazdığı için yaşamını yitiren gazetecileri ve aydınlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

IŞIK TUTMAYA DEVAM EDİYOR
Gazeteci Uğur Mumcu’nun uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmesi sebebiyle açıklama yapan Akmen, “Uğur Mumcu, laik ve demokratik hukuk devletinin yılmaz savunucusuydu. Gerçek demokrasinin ancak laik bir toplumda yaşama geçirilebileceğini sıklıkla vurgulardı. Siyaset-mafya-tarikat ilişkileri alanında yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitaplarla çok sayıda siyasi, toplumsal olaya açıklık getirdi. Uğur Mumcu'nun yıllar öncesinden yazdığı konular bugün de yaşadığımız birçok olaya ışık tutmaya devam ediyor. Aradan geçen 30 yılın sonunda Uğur Mumcu'yu yaşamdan koparan suikast ile ilgili karanlık odaklar aydınlatılmadı. Hain saldırının gerçek failleri ne yazık ki bulunamadı. Dernek olarak, adalet ve demokrasi haftasında karanlık güçlerin saldırıları ile yitirdiğimiz tüm demokrasi şehitlerimizin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.  HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat