Europen 09 2022 Desktop

LAZER EPİLASYON DEYİP GEÇMEYİN

Gündem 25 Ocak 2023 13:52
Videoyu Aç LAZER EPİLASYON DEYİP GEÇMEYİN
A
a

Eskişehir Fizyomer Terapia bünyesinde kurulan Fizyomer Estetica Cilt Sağlığı ve Hastalığı biriminde FDA onaylı ödüllü bir cihaz olan yeni Elit Plus Alexandrite ve Nd;Yag Lazer Epilasyon cihazı ile uzman kontrolünde yapılan ağrısız lazer epilasyon uygulaması hakkında bilgi veren Cildiye Uzmanı Dr. H. Turgay Bereket, uygulama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

BUNLARI YAPMAYIN
Lazer epilasyon öncesi dikkat edilecekler hakkında da bilgi veren Eskişehir Fizyomer Estetica Cilt Sağlığı ve Hastalığı Uzmanı Dr. Turgay Bereket, şunları söyledi: “Epilasyon öncesi peeling, keselenme fırçalanma gibi işlemler uygulanmamalı. Cildin hassas olması, lazer uygulama sonucu fazla acı hissedilmesi ve cildin tahriş olmasına neden olabilir. Bu tür işlemlerin lazer epilasyon uygulamasından 1 hafta sonraya ertelenmesi uygun olur. Lazer epilasyon uygulanmasında önce bölgenin temiz ve kuru olmasına özen gösterilmelidir. Bronzlaşmış cilde lazer epilasyon uygulanması önerilmez. Bu işlemlerin ilkbahar, sonbahar ve kış aylarında yaptırılması epilasyon öncesi ve sonrasında güneş koruyucu kremlerin kullanılması önerilir.”

EPİLASYON SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ
Epilasyon işleminden sonra ciltte hafif kızarıklık ve ödem olabileceğini aktaran Dr. Bereket, “Bu durum kişide rahatsız edici ve ağrılı oluyorsa kızarık olan bölgelere soğuk kompres uygulanmalı, sonrasında nemlendirici kremler sürülmelidir. Bir sonraki lazer seansına giderken de nemlendirici krem sürülmesi cildin esnek tutulması sonucu lazer epilasyon işleminin daha iyi sonuç vermesini sağlayacaktır” ifadelerini kullandı. Dr. Turgay Bereket, lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenleri ise şöyle açıkladı: “30 veya daha yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler sürülmeli. İlk 24 saat sıcak su ile temas ettirilmemeli. Kabuklanma olursa el sürülmemeli, 48 saat parfüm deodorant kullanılmamalı, tıraş edilmemeli, 3 gün kese peeling uygulanmamalı, enfeksiyon bulgusu varsa doktora danışılmalı, uygulama sonrası 3 gün ağır egzersiz ve spor yapılmamalıdır. İlk 24 saat cildi kapatacak allık, fondöten gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.” İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat