Europen 09 2022 Desktop

LOJMANLAR ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

Gündem 13 Aralık 2022 15:29
Videoyu Aç LOJMANLAR ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ
A
a

İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş, ilçede bulunan kamu lojmanlarının boş ve atıl bir vaziyette durduğunu belirterek, yetkililere seslendi.

“Yıllarca boş bekletilen bu lojmanlar için hiçbir işlem yapılmaması bizleri derin endişeye sevk etmiştir” diyen Başkan Recep Toptaş, “İlçemizde konut sıkıntısı yaşanmakta olup, kiralar da 3 bin – 4 bin lira arasında seyretmektedir. Vatandaşlarımız, bilhassa ilçemize görev yapmaya gelen memurlarımız, öğretmenlerimiz ev bulmakta zorlanmakta ve çok yüksek kiralara ev tutmak zorunda kalmaktadırlar. Ev bulamayanlar her gün Eskişehir’e gidip gelmektedirler. Hal böyle iken kamu lojmanlarının boş bırakılması ve çürümeye terk edilmesi vicdanları sızlatmaktadır” dedi.

VATANDAŞLAR YARARLANSIN
“​Son yıllarda yaşanan büyük ekonomik kriz nedeni ile zor günler geçiren ülkemizde vatandaşlar kiralık ev bulamamakta, bulanlarda yüksek kira ödemeye maruz kalmaktadırlar” diyen Toptaş, “Bu nedenle âtıl bekletilen bu lojmanların bu içler acısı hali vatanını, milletini seven herkesi derin düşünceye sevk etmektedir. Bu binaların en kısa sürede vakit geçirmeden bakımları yapılarak öncelikle ilçemize görev yapmaya gelen memurlarımıza, öğretmenlerimize kiraya verilmesi bu yapılamıyorsa satışının yapılarak milli servetimizin heba olması önlenmelidir” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat