LÖSEV’DEN KURBAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

Gündem 29 Haziran 2021 17:30
Videoyu Aç LÖSEV’DEN KURBAN BAĞIŞI ÇAĞRISI
A
a

Yaklaşan kurban bayramı öncesi kurban bağışlarını yapmak isteyen vatandaşlara çağrıda bulunan LÖSEV Eskişehir Halkla İlişkiler Sorumlusu Yasemin Durukan, ‘Her kurban lösemili çocuklara can’ kampanyasını tanıttı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
LÖSEV Eskişehir Halkla İlişkiler Sorumlusu Yasemin Durukan, 2021 Kurban Bayramı Kampanyası’nın başladığını duyurdu. Kurban bayramı öncesi bağış yapmak isteyen vatandaşlara seslenen Durukan, “LÖSEV 15 yıldır Türkiye’de vekâleten kurban kesimi yaptırıyor ve etini lösemili ve kanserli çocuklar ve ailelerine; ihtiyaç sahibi yetişkin kanser hastalarına dağıtıyor. LÖSEV bu yıl için vekâleten kurban bağışı fiyatlarını 1.450 TL olarak açıkladı.Diyanet İşleri Başkanlığı’nın icazet, cevaz ve esaslarına uygun gerçekleşen kesimler LÖSEV yetkilileri, din görevlisi, veteriner hekim, noter yetkilisi, kalite güvence sorumlusu, kasap ve et sorumlularından oluşan bir ekip huzurunda vekâlet veren bağışçıların isimleri tek tek okutularak ve kan akıtılarak gerçekleştirilmektedir” dedi.

12 AY BOYUNCA TAZE ET
Lösemili çocuklara 12 ay boyunca taze et verildiğini belirten Durukan, “Tüm Türkiye genelinde sayıları 50.000’e yakın LÖSEV’e kayıtlı ailelerden sosyal incelemeleri tamamlanan ve ihtiyaçlarına göre sıralanan ailelere yıl içinde düzenli ve eşit olarak bu bağışlar kuşbaşı, parça et, biftek olarak dağıtılmaktadır. Yine tüm yıl boyunca LÖSEV Aileleri bu etlere içerisinde kendilerine özel bakiyeleri olan yalnızca taze et ve et ürünleri alımı yapabilecekleri LÖSEV Et Kart ile de büyük marketlerden erişebilmektedirler. LÖSEV’e kayıtlı ailelerin %87’si asgari ücret ve altı gelire sahip iken Vekâleten Kurban Bağışları ile sağlanan et desteği tedavi sürecinde protein ağırlıklı beslenmesi gereken Lösemili Çocuklara can olmaktadır. Maddi Bayram Bağışları da LÖSEV’in kalıcı eserlerine kaynak olarak 50.000’e yakın Lösemili ve Kanserli Çocuk ve ailesine; yetişkin kanser hastalarına hayat vermektedir” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat