Europen 09 2022 Desktop

MAAŞLARIMIZ ERİDİ...

Gündem 15 Aralık 2022 18:01
Videoyu Aç MAAŞLARIMIZ ERİDİ...
A
a

Eskişehir KESK Şubeler Platformu üyeleri, artan enflasyon nedeniyle maaş bordrosu yaktılar. Platform adına açıklama yapan Uygar Kurtcu, “Açlık sınırı altında asgari ücret ve yoksulluk sınırı altında maaş ödemesinin son bulmasını istiyoruz” dedi.

GÖZÜMÜZÜ BOYUYORLAR
Hamamyolu’nda bir araya gelen Eskişehir KESK Şubeler Platformu üyeleri, maaşlarının eridiklerini belirterek yapılan zamları protesto etti. Platform adına konuşan Uygar Kurtcu, “TBMM’de görüşülmeye devam eden aynı tas, aynı hamam anlayışla hazırlanan 2023 yılı bütçesi de bize gösteriyor ki; siyasi iktidarın tercihleri her zaman olduğu gibi yine sermayeden, savaştan, ranttan, israftan yanadır. Daha şimdiden önümüzdeki yıl bütçeden kim ne kadar pay alacağı belliyken siyasi iktidar seçim ekonomisi ile göz boyamaya çalışıyor” dedi.

TALEPLERİMİZ KARŞILANSIN
 “Biz emekçiler sirk gösterisine dönmüş bu oyuna dahil olmayacak, haklarımızı savunmaya devam edeceğiz” diyen Uygar Kurtcu, “Emekçiler son altı aya göre değil, 21 yıldır kaybettiklerinin muhasebesini yaparak oy tercihlerini yapacak! Emekçiler olarak taleplerimizin 2023 yılı bütçesinde karşılanmasını,  gelirlerimizin güvence altına alınmasını, vergi dilimi soygununun son bulmasını, açlık sınırı altında asgari ücret ve yoksulluk sınırı altında maaş ödemesinin son bulmasını istiyoruz” diye konuştu. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat