Europen 09 2022 Desktop

MAĞAZA OLUŞTURULDU

Gündem 12 Şubat 2023 15:36
Videoyu Aç MAĞAZA OLUŞTURULDU
A
a

Türk Kızılay Eskişehir Şubesi ve gönüllüleri tarafından hizmet binasında bulunan düğün salonu, hayırseverlerin yaptığı bağışlarla depremzedeler için yardım mağazası haline dönüştürüldü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy, AA muhabirine, Eskişehir'den giden Kızılay ekibinin, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde görev yaptığı anlattı. Kızılay gönüllülerinin depremin ilk saatlerinden itibaren görevleri başında olduğunu anlatan Temizsoy, şunları kaydetti: "Bugüne kadar içerisinde gıda, giyim, ihtiyaç malzemesi ile arama ve kurtarmada kullanılacak aletleri taşıyan 12 tır deprem bölgesine gitti. Eskişehir halkının ayni ve nakdi yardımları için 5 toplama merkezi oluşturuldu. Bugüne kadar 2 bin 500 ünitenin üzerinde kan bağışı yapıldı. Vatandaşların getirdiği kullanılmamış giyim malzemelerinin tasnifini yaparak hizmet binamızın üst katında bulunan düğün salonunu depremzede yardım merkezi olarak kullanmaya başladık. Eskişehir'e gelen kayıtlı depremzedeler buradan ihtiyaçlarını temin edebilecek."
Kızılay gönüllüsü Gülay Güneş ise merkez binada bulunan düğün salonunu hızlı bir organizasyonla 4 saatte mağaza haline getirdiklerini aktardı. Kızılay gönüllüsü Esra Ör de merkezde çocuklar ve kadınlar için de gerekli tüm giyim malzemelerinin bulunduğunu kaydederek, yardım kolilerinden çıkan notların kendilerini hüzünlendirdiğini belirtti. Küçük çocukların oyuncuklarını depremzede arkadaşları için merkeze getirdiği anlatan Ör, yaşlı depremzede kadınlar için kışlık giyim malzemelerine ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat