Europen 09 2022 Desktop

“DERMAN BELEDİYECİLİĞİ TEMEL İLKE EDİNEN BİR BELEDİYEYİZ”.

18 Ocak 2023 00:55
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bu sözlerin sahibi KAZIM KURT.
Peki derman olmak ne demek? Bir sıkıntıya ,bir soruna çözüm bulmak..
Sıkıntıları, sorunları çözüyorsa iyi başkandır.
Çözmeden sadece yüz gülmelerle çözüyormuş gibi yapıyorsa sorun var demektir.
Sorunlar birikir, birikir sorunlar yumak hale gelir. Çözümü, algı ve  propaganda yaparak kapatmaya çalışırlar..
****
AK Partinin bir mottosu vardı. ”Hizmet belediyeciliği”,” Gönül belediyeciliği”…İktidar arkasında varken bunu söylemek kolaydı.
AK Parti iktidarken; Küçük sanayi sitesini gerçekleştirilememişti.
Kızılinler projesi gerçekleştirilememişti.
Belediye hizmet binası yapılmamıştı.
Yenikent kapalı Pazar yeri yapılmamıştı.
Karapınar 2.etap projesini yapamamıştı.
Gündoğdu kentsel dönüşüm projelerini yapılamamıştı.
Hani yaparsa AK Parti yapar mottosu nerede kaldı?
****
Seçimler öncesi söz vermek önemli. Asıl önemli olan, verdiği sözlerini yerine getirmek.  Başkan KURT, seçildiği günden beri önemli projelere imzasını atmış. Pandemi olmasına rağmen sosyal belediyeciliği tan tana yapmadan engellemelere rağmen yerine getirmiş çalışkan birisi.
En önemli projelerinden biriside Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi projesiydi.
 

Başkan KURT geçmişte kamuoyunca pek bilinmeyenleri anlattı..
“Bu pazar yerinin hikâyesi çok eski. Pazar yeri yetmez bunun yanına kültür merkezi de isteriz diyen mahalle meclisimize çok teşekkür ediyorum. Buranın hayata geçmesinin işareti 2016 yılında atıldı. Biz Yenikent İşletme Kooperatifi ile anlaşıp düğmeye bastığımız zaman 2016 yılı idi. 2016 yılında Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti meclis üyeleri çoğunlukta idi. Buranın plan tadilatını  uzun süre oyaladıktan sonra reddettiler..
-Biz dava açmak suretiyle haklı olduğumuzu kanıtladık. Ama aradan 2 yıl geçti. 2 yıl sonra çalışmalarımıza başladık. Burada belediye hizmet alanına döndürmek suretiyle kültür merkezimizin de yapımını gerçekleştirmek istedik. Onu da reddettiler. Ve bir mahkeme kararı daha alarak burayı artık belediye hizmet alanı olmak suretiyle hem pazar yeri hem de üzerine kültür merkezi yapma hakkını aldık.2023 yılı yatırım programında ve bütçesinde ödenek konuldu. Odunpazarı belediyesinin nakit sorunu yok.Projeleri yapıldı ve ihaleye çıkıldı. İhale TV’ den canlı olarak yayımlandı ve açık ihale yapıldı.Bu ihale Eskişehir’deki en büyük ihalelerden birisi oldu. İhaleyi, 117 milyon 770 bin TL ile Ilgazlar İnşaat A.Ş aldı.Protokol imzalandı. İsmail ILGAZ’ la protokolimzalandı.
Başkan KURT, konuşmasında; her türlü engellemeye rağmen hayata geçirdik. “Bu arada seçimler oldu. 2019 seçimlerinden sonra plan tadilatı, proje derken pandemi çıktı. O krizi de aştık ama öyle bir ekonomik kriz geldi ki bizim burası için hayal ettiğimiz, ayırdığımız hesap yaptığımız 50 milyon lira şu anda oldu 150  milyon lira. Bu gecikmelerin bu engellemelerin Odunpazarı halkına faturası en az 100 milyon liradır. Kimin eline ne geçti? Biz kararlı ve tutarlı bir belediyeyiz. Söz verdiysek yaparız. Eninde sonunda Yenikent’e pazar yeri ve kültür merkezini yapacağız” dedik. Çok şeffaf ve denetlenebilir bir ihale süreci yaşadık. “Çok mutluyuz ki Eskişehirli bir firmamız aldı. Ilgazlar AŞ’ye teşekkür ediyoruz. “Allah mahcup etmesin, hayırlı olsun” dedi.
“EN KISA SÜREDE ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLAYACAĞIZ
Ilgazlar İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ilgaz, “Açık ihale usulü ile yapılan ihaleye, biz de taahhüt işlerinde Eskişehir’de uzun yıllar tecrübe kazanmış bir firma olarak teklif verdik. İhale süreci şeffaf bir şekilde tamamlandı. Yasal prosedürler tamamlandı. Bugün de sözleşmemizi imzaladık. Umarım en kısa sürede, gerekli tedbirleri alarak çalışmalarımıza başlayacağız. Yaklaşık 1 yıllık bir takvim öngörülüyor. Çok büyük bir aksilik olmaz ise bu sürede çalışmamızı bitirmeyi planlıyoruz. Hem Eskişehir’e hem de Odunpazarı Belediyemize hayırlı uğurlu olsun” demişti.
****
ÇOK ÖNEMLİ BİR PRESTİJ  PROJE..
Mülkiyeti Odunpazarı Belediyesi’ne ait arazi üzerine pazar yerini de içeren, belediye hizmet birimleri, sosyal ve kültürel tesisleri de barındıran bir kompleks yapacak. 6 kattan oluşacak olan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin -2. katında otopark, -1. katında kültür merkezinin girişi, zemin katında 144 stantlık pazaryeri, 1. katında 135 kişilik seminer salonu ve 705 m2’lik düğün salonu, 3. katında ise sosyal tesis alanı bulunacak.   
BİZ SÖZ VERDİYESEK YAPARIZ.
 
“Ekonomik krizin olduğu bir ortamda bu kadar büyük bir yatırıma cesaret edebilmek ancak inanç işidir, ancak karalılık işidir ve ancak solcuların işidir. Cumhuriyetimizin 100. yılında, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ve inşallah 29 Ekim 2023’te bitirmeyi taahhüt ediyoruz. 29 Ekim 2023’te Türkiye’de pek çok şey değişmiş olacak. Türkiye’de iktidar değişmiş olacak ve inşallah açılış törenine Sayın Genel Başkanımız, cumhurbaşkanı olarak gelecek.
Bu duygularla 2023 yılının ilk 6 ayını dinlenmeden, yorulmadan ve kararlılıkla çalışarak geçirmek istiyoruz. Hepinizin bize katkı sunması dileğimizdir. Hepinizin canı gönülden çalışarak Millet İttifakı’nın başarısı için komşularınızı ikna etmenizi istiyoruz. Herkes komşusunu ikna edecek ve bu ucube düzene son vereceğiz.”!
Seçimlere ne kaldı geldi gelmekte olan..

****
Efendime söyleyeyim Eskişehirspor yolcu. Sözde herkes Eskişehirspor’u seviyordu. Sevdiklerinden bu hale getirildi.
Şimdi 3.ligde kalsın diye duaya çıktık.
İnşallah!.
Bu gidişle amatör kümeye yolculuk başlamış durumda. Erkan Koca’nın işi çok zor. Bu saatten sonra ne yapabilir ki?
Ne demişti KAZIM KURT; Protokol tribünlerinde boş koltuk bırakmıyorlar.
Kazım Kurt elinden geleni yaptı da ne oldu? Eskişehirspor’dan geçinenlerden hiçbir ses yok. Siyasiler ellerini üzerinden çekmiyorlar ki?
Geçim kaynağı.
Erkan kardeşime kolay gelsin diyorum!
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat