Europen 09 2022 Desktop

AK PARTİDEN ESKİŞEHİR ÇIKARTMASI

24 Eylül 2022 00:10
A
a

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerine sahaya inin demişti.
Onlarda inmeye başladı. Ankara-Eskişehir hızlı trenle 75 dak. Gelme ve gitme sorunu yok. Ankara, Eskişehir’in sesini hiç duymuyordu. Şimdi seçime giderken bir 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları.
Bir gurup milletvekili ve genel merkez yöneticileri, Eskişehir’e geldiler. STK’lar, odalar ziyaret edildi. Nabız tutuldu.
İlçelere gidildi. Tarama yaptılar..
Az sayıda değiller. 17 milletvekili. Müfettişlerde var. Bazıları ceplerinden çıkardıkları yandan çarklı kartvizitler. Efendim buyurunuz.

HEP AYNI TAS AYNI HAMAM
Basının karşısında verilen hamasi demeçler. Ne? Diyeceklerdi yani.
Daha önceleri de genişletilmiş danışma toplantıları yapılırdı. Hiç bir işe yaramazdı. Gaz alınırdı. Sonra çekip giderlerdi. Bir hafta dedikodusu yapılırdı. Gerçi şimdilerde de durum farklı değil.
Genişletilmiş teşkilat toplantıları, genişletilmiş il başkanları toplantıları vs.
Falan filan.

Emin olun ki hiçbir işe yaramıyor ki! Bunu hala öğrenemediniz mi?
Parti içi meseleler basının önünde tartışılmaz ki? Peki, nerede tartışılacak? Kapalı kapılar ardında mı? Parti içinde öz eleştiriler yapılmayınca dedikodu üretim merkezine kayar.
Kim? Kimlerle buluşuyor muş?
Sözde STK’lar.
Odalar ve meslek kuruluşları. Şimdi kendi seçim derdindeler.
Seçmenle buluşabiliyor musunuz? Halleri nicedir!
Son durak sandık.
 
DESTEK VERECEĞİZ
Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Çalışkan, 2023 hedefleri doğrultusunda gece gündüz çalıştıklarını belirterek “AK Parti devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmaya devam ediyor. Teşkilat olarak Allah'ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza en büyük desteği Eskişehir'den vereceğimize söz veriyoruz” demiş.
Bu sözler, yerel seçimlerden öncede verilmişti de ne oldu? Sonuç hezimet. İçi boş anlamsız konuşmalar eski Türkiye’de geçerliydi. Şimdi, farklı şeyler söylemek can cağızım.
****
Şimdi yapıldığı söylenen devler gibi eserlere bir göz atalım.
Mesela,kuzey çevre yolu.
Mesela,süper kent projesi.
Mesela,Gemlik demir yolu projesi.
Mesela,Karapınarkentsel dönüşüm meselesi.
Mesela,küçük sanayi sitesi.
Mesela,afet riskli alanlar.
Meseleler o kadar çok ki?Hangi birisini söyleyelim.Say say bitmez.
Esnaf ne durumda?
Köylü ne durumda?
Emekli ne durumda?
İşsiz ne durumda?
Öğrenci ne durumda?
Hak ve özgürlükler ne durumda?
Basın ne durumda?
Bilinmeyen şeyler değil.
Ama bir kez daha gözleriyle görecekler.
Olsun!
*****
Eskişehir’in ilçe ve köylerinde muhafazakâr ve mütedeyyin seçmen ağırlığı var… Oylarını sürekli AKPye vermişler. Aslında Tayyip Erdoğan’a veriyorlar.
Fakat bu sefer durum biraz farklı. AKP’ye oy veren seçmen kendisini dışlanmış hissediyor. Teşkilatların ve milletvekillerin ilgisizliği onları kararsızlığa, umutsuzluğa itmiş durumda. Şimdilik başka partiye falan gittikleri de yok ama sadece arafta kalmışlar.
Sıcak bir gönül köprüsü kurulmasının beklentisi içindeler. Bu güne kadar kurulabilmiş değil. Özlemleri bu.
****
Genel merkezden gelen milletvekilleri ve parti yöneticileri bu kez, durum nedir? Tespit edilen olumsuzlukların nedenlerini araştıracaklar ve gördüklerini değerlendirme raporu olarak yazacaklar.
Sorun şu ne kadar gerçekleri görebileceklerveya ne kadarını objektif olarak analiz edip yazabilecekler!
Daha öncede birkaç kez, Eskişehir’den sorumlu Çiğdem Erdoğan Atabek koordinatör olarak gelmişti. AK Partinin içinde gelişen olayları ve durumu gayet iyi biliyor. Zira bilmemesi söz konusu değil. Bazı garip durumların var olduğu bilgisi, genel merkezin Eskişehir’i masaya ciddi olarak yatırıldığının en önemli göstergesi.
Onun için, Eskişehir’e çıkartmayapılıyor. Kamuoyunun nabzını tutacaklar. Taksi şoförleri, berberler, mahalle kasabı, manavı, fırıncısı, semt pazarcıları, pastaneci, ayakkabıcı, manifaturacı, terzi lokantacı esnafı en iyi gözlemcidir.
Zira bu esim emeği ile günlük geçiniyor. Kasaya giren para ve çıkan para. Ay sonunu zor getiriyorlar. Kiralar, vergiler boyunlarını bükmüş. Bankalara borçlular. Odalarının hiç ilgilenmediğinden yakınıyorlar. Onca aidat alıyorlar ne yapıyorlar diye soruyorlar. Sanki bir partinin arka bahçesi olmuş durumdalar. Varsa yoksa oda seçimleri. Başkanların işi gıcır diyorlar.
Seçimleri kimin kazanıp kazanmayacağını en iyi onlar koklarlar.
Daha açıkça söylenmesi gerekiyorsa bundan böyle Eskişehir de, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
(Devamı yarın)
Bir siyasi hikâye;
Asker, habire siyasetçilerle kriz çıkardığında: Bir profesör,aslanla kuzunun aynı kafeste yaşayabileceğini iddia etmiş. Yapamazsın demişler. Deneyeyim görün demiş. Hayvanat bahçesinde denemeye başlamış. İtiraz edenler, bir hafta sonra gelmiş, bakmışlar ki, kuzuyla aslan aynı kafeste... Bunu nasıl yaptın? diye şaşkınlıkla profesöre sormuşlar. O da cevap vermiş: Her gün kafese yeni bir kuzu koyuyoruz.
Kıssadan hisse.
Anlayana. Mutlu bir gelecek hayali..
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat