Europen 09 2022 Desktop

Yusuf Leventeli

ANİMASYONLAR

13 Ağustos 2022 00:38
A
a

Çocuklara, gençlere, yetişkinlere.. kısacası her türden insanın içinde bir şey bulacağı türden, binbir çeşit konulu, her zaman izlenebilecek yapımlardır animasyonlar. Aile bireyleriniz ya da yakınlarınız ile izleyebileceğiniz 5 animasyon filmini sıralayalım

1. Yürüyen Şato (IMDb: 8,2)
Hayao Miyazaki imzalı filmlerden biri olan Yürüyen şato aslında bir çocuk kitabı uyarlaması. Kötü kalpli bir cadı tarafından lanetlenerek yaşlı bir kadına dönüşen Sofi, büyüyü bozmaya çalışmaktadır. Bunu yapmak için de çıktığı yolculukta hareket eden şatoya denk gelir ve orada çalışmaya başlar. Miyazaki’nin diğer filmlerinde de olan olay içersindeki farklı kurguları, Yürüyen şato'da izliyoruz.

2. Ters Yüz (IMDb: 8,1)
Ters yüz insan duygularına üzerine yapılmış harika bir animasyon. Riley’in doğumundan itibaren onunla beraber olan duyguları, taşındığı şehirdeki yeni hayatında da onunla oluyor. Sevinç, korku, öfke, iğrenme ve üzüntüyü bir de onlar açısından görmek izleyenleri de farklı duygular arasında sürükleyecek.

3. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (IMDb: 8,1)
Ejderhalarla başı dertte olan bir Viking köyünü ilginç günler beklemektedir. Her genç erkeğin bir ejderhayı öldürmesi kuralı olan köyde yaşayan Hiccup, karşısına çıkan bir ejderhayla arkadaş olur ve onu eğitmeye başlar. Üç farklı filmi olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? kesinlikle 3D izlemeye değer.

4. Hayvanlar Şehri (IMDb: 8,0)
Hayvanların yaşadığı Zootopia’da her şey çok güzel gitmektedir. Bu güzel şehirde yeni bir polis memuru olan tavşan Judy Hopps’un başı, kurnaz bir dolandırıcı olan tilki Nick Wilde ile beladadır. İşlemediği bir suçtan kurtulmaya çalışan tilki Nick’i bu durumdan kurtaracak olansa tavşan Judy’dir.

5. Moana (IMDb: 7,6)
En gerçekçi efektlerle hazırlanan animasyonlardan biri kesinlikle Moana. Antik Polinezya’da geçen animasyon, kabile reisinin kızı Moana’yı ve onun adayı kurtarmak için çıktığı macerayı konu alıyor. Yarı tanrı olan Maui’nin lanetinden etkilenen adanın kaderi, Moana’nın çıktığı cesaret gerektiren yolculukla değişiyor. Okyanus manzaralarıyla içinizi açacak bir animasyon izlemek isterseniz mutlaka Moana’yı seçmelisiniz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat