Europen 09 2022 Desktop

Yusuf Leventeli

Ant-Man ve Wasp: Quantumania

17 Mart 2023 22:50
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Marvel küçük ama bir o kadar da büyük adamı Ant-Man, 5. Faz ile birlikte geri döndü. Evrenin 31., 5. fazın ilk filmi olan antman ülkemizde deprem sebebi ile tüm dünyadan bir hafta sonra vizyona girdi. İlk iki filmi de yöneten Peyton Reed, bu filminde başına geçerek, 5. Faz'a yakışır bir film çekmeyi başarmış gibi görünüyor. Çekimleri Türkiye dahil 4 farklı ülkede geçen filmin ana oyuncu kadrosu Paul Rudd, Evangelina Lily, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer oluştururken evrenin yeni ana kötüsünü Jonathan Majors canlandırdı. Endgame filminde Emma Fuhrmann in canlandırdığı Cassie Lang karakterine Kathryn Newton canlandırmaya başladı.
*
Filmimizin konusuna gelecek olursak; Quantumania, ailesi ile birlikte kendisini bir anda Kuantum Alemi'nde bulan Ant-Man'in maceralarını konu ediyor. Ant-Man, Avengers: Endgame sonrasında insanlar arasında oldukça popüler olmuştur ve bunun tadını çıkarmaktadır. Ancak kızı Cassie'nin yaptığı araç ile Kuantum Alemi'ne sinyal göndermesiyle kendisini bir anda bambaka bir dünyanın içinde bulur. Ona bu sıra dışı evrende ailesiyle birlikte Hope’un babası Hank Pym ve annesi Janet Van Dyne da eşlik eder. Kuantum Alemi'ni keşfeden aile, bu süreçte olağanüst yaratıklarla karşı karşıya kalır.
*
Filmin çıktığı ilk hafta içeriği ile alakalı bir şey yazmayarak, henüz izlemeyenler için spoiler verme riskine girmek pek akıllıca olmaz, Marvel'in 5. Fazı, diğer filmleri gibi yerine ve gayet başarılı olmuş.. Animasyonda ve çizgi romanlardaki Modok olarak tanıdığımız karekter hakkında söyleyeceğim tek şey ise gerçekten harcamışlar.. Bu konuda biraz buruk olsakta, film genel hatlarıyla siz izleyenleri hem konu olarak hemde görsel efekt olarak tatmin edecek düzeyde…
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat