AZ SONRA!

18 Ağustos 2021 00:00
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Memleket İnsanları!
Bugünkü yazıma  bir soru ile başlamak istiyorum.

Teknoloji nedir?
(soru basit – cevap muhtemel karmaşık)

Teknoloji, insanların ihtiyaç ve isteklerini karşılamak üzere hedefe ulaşmak için kullanılan çevreyi geliştiren, değiştiren ve hatta dönüştüren bilgi, beceri, yöntem ve süreçlerinin tamamıdır.
İşte, bu söz konusu teknoloji; akıl sır ermeyecek bir şekilde, günden güne değişiyor ve gelişiyor.Her geçen gün birden fazla yenilik ile karşımıza çıkan teknoloji dünyası duracak gibi de görünmüyor.
Şimdi, ortaya birkaç soru bırakalım!
.Bizleri yakın gelecekte neler bekliyor?
.Geleceğin teknolojisi  nasıl olacak?
.Gelişen ve değiştiren teknoloji hayatımıza nasıl bir boyut kazandıracak?

Gelmesi olası teknolojik yeniliklerin, hayatımızı bugünden çok daha farklı hale getireceği aşikar...
Peki, geleceğin teknolojisinde neler olacak?

Evlerimiz akıllanacak!
Teknolojik gelişmelerin yansımalarını yaşadığımız evlerde de göreceğiz. Tıpkı, cep telefonlarının akılla evrilmesi gibi evlerimizde değişecek, gelişecek ve başkalaşacak. Nesnelerin interneti ile birlikte akıllı evler her yerde olacak.

Okul binaları yerini online eğitimlere bırakacak!
Pandemi süreci ile birlikte online eğitimlerin yaygınlaştığını görebiliyoruz. Pandemi sonrasında da  bu kazanılan alışkanlığın devam edeceğini söyleyebiliriz.Online eğitimin düşük maliyetli ve daha kolay erişilebilir olması eğitimin başkalaşmasına uygun zemin hazırlamakta. Gelecekte, olasıdır ki online eğitimler daha geniş kitlelere ulaşacak. Büyük okul binalarını, devasa kampüsleri yakın gelecekte göremeyeceğiz.

Sanal gerçeklik iş yaşamının olmazsa olmazı olacak!
Yakın gelecekte,SanalGerçeklikle hayatın birçok noktasında, bilhassa iş yaşamında sıkça karşılaşacağız. 5G teknolojisi ile donanımı artacak olan sanal gerçeklik  yaygınlaşacaktır.

İnsansı robotlar hayatımızın içinde olacak!
Büyük ekonomilere sahip devletler, yapay zeka çalışmalarına durmaksızın devam etmekteler.Yakın gelecekte insansı robotların (yapay zekaların) hayatımızın  kaçınılmaz bir parçası olacağı gerçeği beklediğimiz bir muhtemel değil mi?

Hologram ile tanışalım!
Yakın gelecekte hologram teknolojisidehayatımızda ki yerini alacak. Işınlanmanın bir önceki aşaması diyebileceğimiz hologram hadisesinin  MESAFE olgusuna bambaşka bir boyut getireceği beklediğimiz muhtemellerden biri olacaktır.
Geleceğin teknolojisi, geleceğin dünyasını şekillendirecektir ve biz dünya insanları bugün hayatlarımızı kolaylaştırdığını düşündüğümüz bu teknoloji dünyasının yakın gelecekte gönüllü hizmetkarları  olacağız!  AZ SONRA

 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat