Europen 09 2022 Desktop

BAHATTİN ŞEKER

11 Ekim 2022 00:16
A
a

İYİ Partiye geçmiş. Bozüyük’te sevilen bir isim. İş insanı. Siyasetin basamaklarından geçmiş bir isim. DYP’ de 24.dönem milletvekili ve Bakanlık yapmış. Politikayı bilir.
Uzun zamandan beri, İYİ partiden teklifler alıyordu. Meral Akşener çağrısı vardı. İYİ Parti merkezdeki bir sağ parti olma yolunda adım adım ilerliyor. Ekibini güçlendirmek istiyor. Demokratları “İYİ” parti çatısı altında topluyor.

Bahattin Şeker’e hayırlı olsun. Demokrasi adına sevindim.
Rozet takma töreninde 250 kişi İYİ partiye geçmiş. Bu ne anlama geliyor? Şeker, Bilecik’te çok güçlü bir isim. Uzun zamandan beri aktif siyasetin çok uzak duruyordu. Israrlı davetlere hayır diyememiş. Bu aslında bir vatan görevi.
Kendisi için hayırlar diliyorum.
***
FAHRETTİN CÜREKLİ BATUR “HALK EVİ”.

Kazım KURT, Çankaya’da açılan HALKEVİNE Cüneyt Arkın adını vermiş. Açılışa Yılmaz Büyükerşen ve ailesi katılmış. Cüneyt Arkın Yılmaz Büyükerşen’in Atatürk lisesinden sınıf arkadaşı. Anılarını anlatmış. Orhangazi Mahallesinde bulunan Cüneyt Arkın Parkı var. Gidenler görmüştür. Başkan Kurt, Cüreklibatır Ailesine parkı gezdirerek çalışmaları anlatmış.
Eskişehir Barosu 2022-2024 Seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.
Başkanlığa tekrar aday olan Mustafa Elagöz, “Hukuksuzlukların karşısında durmaya devam edeceğiz. Sözümüzü söylemekten de çekinmeyeceğiz” dedi.

 
25 yılını dolduran avukatlara plaket takdim edildi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Ayşe Ünlüce’ye ve aynı zamanda Büyükşehir belediye meclis üyesi ve Meclis birinci başkan vekili olan Aydın Ünlüce’ ye, 25. yıl plaketlerini Yılmaz Büyükerşen’in elinden aldı.
*****
EKİM AYI büyükşehir belediye meclis toplantıları başlıyor bu gün. Gündem de 13 madde var. Fakat ilaveler ile birlikte 25 maddeyi geçebilir.
İmar düzenlemeleri ve bütçeleri ilgilendiren gündem maddeleri yoğunlukta. En önemlisi, Bisiklet Yolu Projesinin, bundan sonra ilk yapılacak 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ve Ulaşım Ana Planı Revizyonlarına işlenmesi…
Keşke çok önceleri yapılsaydı.
*****
Batıkentin girişinin hemen yanı başında. Hemen her gün Baksan’ın içinden geçerim. Neredeyse avucumun içi gibi bilirim..
İçler acısı bir durumu var.
Çalışanlar ve işletmeler hep şikâyetçi. Karmakarışıklık var. Şikâyet çok. Alt yapının olmadığından, kimisi de yolların bakımsız olduğundan,çöplerden ve köpeklerin başı bozukluğundan bahsederler.
Bende birçok gözlemim olmuştur.
Zamanında Yılmaz Hocanın projeleri red edilince bu günkü sorunlar yaşanmaya başlandı.
Yoksa şimdiye kadar Baksan Sanayi Sitesinin dönüşümü çoktan sağlanırdı.
Kanayan bir yara.

Bu güne kadar somut olarak bir şeyler yapılmışta değil.
Özellikle mermer işleme atölyeleri büyük bir sıkıntı. İşletmelerin yanında bulunan araç yolunun kenarına dökülen atıklar çok kötü kokular hem çevre kirliliği oluşturuyor.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat