Europen 09 2022 Desktop

Yusuf Leventeli

Black Adam

31 Aralık 2022 00:02
A
a
Bir nevi 150 kiloluk bir bebek diyebiliriz onun için, 5 bin yıldır bir hapishanede tutulduktan sonra, dünyaya adeta 'damdan düşer gibi' girdi. İçinde sadece öfkesi ile birlikte, sonsuz bir intikam duygusu vardı ve artık öfkesini dindirmek kolay olmayacaktı. 2022 yılının son gününde ve 2023 yılında da çok görmek istediğimiz karekterler aslında Anti-Herolar.. Sanırım içsel dengeyi daha iyi kurduğu için bizlere daha sempatik geliyorlar. Bu yıl Discovery Group ile birleşen Warner Bros‘un tartışmalı film iptalleri DC evrenini yenileme ve yapılandırma aşamasına getirdi. Bu yeni dönemin adeta başlangıcı olarak sayılabilecek, dedikodulara konu olan ve merakla beklenen Black Adam gerçekten beklentileri az da olsa karşılamayı bildi.
*
Filmimizin konusuna gelecek olursak; Mısır’ın Kahndaq isimli şehrinde yaşanmış trajik bir arka plan hikayesiyle başlıyoruz. Ölümsüzlüğü ve kudreti elde etmek için halkını köleleştiren zorba kralının, büyülü iblis tacının ve şehrin şampiyonunun hikayesi anlatıcı tarafından filmin ilk dakikalarında seyirciye aktarılıyor.
 
Teth-Adam isimli köle, 2019 yapımı Shazam filminde de ismi geçen büyücüler çetesi tarafından tanrıların gücüne layık görülüyor ve krala isyan ediyor. Daha sonra, nesiller boyunca çeşitli paralı asker grupları tarafından kuşatılmış, fakir ama fütürist bir ülke olan günümüz Kahndaq’da 5000 yıl ileri atlıyoruz. Şehir artık Intergang adı verilen, tacı ve gücünü ele geçirmek isteyen sömürgeci bir suç örgütü tarafından yönetilmekte. Fakat tacı arayan sadece onlar değil.
Şehrin sömürülmesine baş kaldıran Adrianna (Sarah Shahi), beceriksiz kardeşi Karim (Mohammed Amer) ve Ishmael (Marwan Kenzari) birlikte tacı, Intergang tarafından görevlendirilen paralı askerlerin eline geçmeden antik şehirden çıkarmayı planlamaktadırlar. Bu küçük operasyon, ileri teknolojicilere sahip işgalcilerle bir çatışmaya ve çatışma sırasında Adrianna’nın Kahndaq’ın antik şampiyonunu uyandırmasıyla son bulur. Nesiller boyu anlatılan ve heykeli dikilerek şehrin efsanesi haline gelen bu kahramanın uyanışı beklenilenden daha karanlık ve daha acımasızdır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat