Europen 09 2022 Desktop

CHP’ DE HAREKETLİLİK VAR

13 Mart 2023 15:52
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP’ de ağır toplar aday adayları yavaş yavaş sahneye çıkmaya başladı.
Garip YILDIRIM,  İş İnsanı Hasan Deniz Uyanık, Gemi Kaptanı Yılmaz Özçelik CHP il başkanlığında düzenlenen aday tanıtım programda basın açıklamasını partinin önünde yaptı..
Yanında İl Başkanı, milletvekili jale Nur süllü, Ali Ünal milletvekili aday adayları yanlarında yer aldılar.
****
Garip YILDIRIM bilinen ve tanınan bir isim. Kendisini tanıttı. 
Konuşmasına, ESKİ Genel Müdürü olarak Eskişehir’imize yapmış olduğum hizmetleri daha ileriye taşımak amacıyla milletvekili aday adayı olmaya karar verdim diye başladı...Konuşmasından satır başları;
-Kentin genelinin yaşadığı sıkıntılarını bilmekteyim. Eskişehir’imizin sorunlarının çözüme kavuşturulması konusunda sizlerle birlikte çalışma arzusu içindeyim.
-Ülkemizde açlık, yoksulluğun hane halkı tarafından ağır bir şekilde hissedildiği, hak-hukuk-adalet duygusunun zayıfladığı, cumhuriyetimizin kazanımları olan tüm kurumların tahrip edildiği, tüm kurumlara güven en asgariye düştüğü ortamda dostlarım ve arkadaşlarım “daha fazla görevden kaçamayacağımı, hizmet etmemin gerekli-zorunlu olduğunu “ uzun bir süredir ısrarla söylüyorlardı. İşte karşınızdayım. Benimle aynı kaygıları, endişeleri, kuşkuları yaşayan; ülkemiz için benimle aynı duyguda olan, bu olumsuzlukları birlikte sırtlanmaya, yok etmeye hazır dostlar da benim yanımda.
-Öncelikle 6 Şubat 2023’de Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatlarını kaybeden on binlerce canlarımıza rahmet, ailelerine, sevenlerine ve ulusumuza başsağlığı diliyorum. Yaralanan on binlerce canlarımıza acil şifalar diliyorum.
- Kahramanmaraş merkezli depremlerde on binlerce insanımız canlarını yitirdi. Yine on binlerce insanımız yaralandı, uzuvlarını kaybetti. Bölgede yaşayan 13 milyon insanımızın maddi ve manevi kayıpları oldu. Evleriyle birlikte işyerleri yok oldu, şehirlerimiz, köylerimiz yerle bir oldu, nerdeyse şehirlerin haritaları değişti. Çok büyük acılar yaşandı ve halen de yaşanmaktadır.


-Karadeniz bölgesindeki dere yataklarına yapılan yapıların taşkınlar nedeniyle zarar görmeleri birer örnektir), Kahramanmaraş merkezli depremde de afete maruz kalan insanlarımız çok büyük acılar yaşamışlardır. Çevresel etkiler ve doğal afetler bir gerçektir. Ancak, gerekli tedbirler alınarak can kayıplarının en aza indirilmesi mümkün olabilir.
-Ülkemiz iyi yönetilememektedir. Önümüzdeki seçim ülkemizde sosyal hukuk devletinin yeniden tesis edilmesi; insanların geleceğe umutla bakabilmesi için 85 Milyon yurttaşımızın seçimlerde sandık başına giderek oylarını kullanması ve kullanılan oylara sahip çıkması ile mümkündür.
- Doğa yasaları yok edilemez. Doğa insana muhtaç değildir, insan doğaya muhtaçtır. Doğayı yok eden insan yarınını, kültürünü yok eder. Doğa değişkendir. Kendisiyle yetinmesini bilir. Doğa herkese mutluluk sunmaya hazırdır. Yeter ki kör ve sağır olmayalım.
- Ekolojinin altın kuralı “her nesil kendi ihtiyaçlarını, gelecek nesillerin ihtiyaçlarını tehlikeye atmaksızın gidermelidir. Uzun konuşmasında sorunları sıraladıktan sonra satırbaşları ile çözümlerini de anlattı..
İşte karşınızdayım. Gün el ele, gönül gönüle mücadelemizi, sevdamızı büyütme günüdür” diye konuştu.

 

KAZIM KURT ANLATIYOR.

Partinin hafızası. Recep TAŞEL önemli bir hizmet yapmış geçmişte görev yapan İl başkanlarının adını ve dönemini anlatan pano yapmıştı.

Şimdiye kadar sadece 9 tane seçilmiş il başkanı varmış. Diğerlerinin hepsi atama ile gelmiş.

Cahit Aktaş ile Cahit Denker sıralamada yer değişebilir tam emin değilim! Diyor KAZIM KURT.

Birçoklarının fotoğrafları yok. Neyse ki en azından hiçbir şey yapılmasa da bir şeyler yapılmış.

Partili en azından tarihi hafızası olanlar var. İl başkanlarını da  tanımış oluyor..

Şimdi ne tanıyan ne bilen var. Kazım başkan anlatıyor. Bu işleri eski genel başkan yardımcısı Eşref Erdem bilirdi. O da gitti... Garip YILDIRIM, JALE NUR SÜLLÜ yan yana oturdular muhabbet ettiler.

Ne olacak bu partinin hali der gibi geldi bana. Kazım başkan şimdi kitap okuma vakti dedi…

Demokratik partiyiz diyen CHP’ de il başkanlığına atama ile gelenler çoğunlukta. Bir zamanlar DSP’ yi anti-demokratik olmakla eleştiriyorlardı.

Atama yönetimlere karşı çıkıyorlardı. Meğerse CHP ‘ de de durum farklı değilmiş.

Aynı tas aynı hamam. Ön seçim için avazı çıktığı kadar bağıranların sesi hiç duyulmuyor.

Sosyal demokrat iddiası olan partide. Şimdi zamanı değil diyorlar.

30 yıldan beri aynı teranene. Şimdi zamanı değil!

Peki, ne zaman?


Foto şaka..
O kadar çok aday var ki. Her gün ziyaretime geliyorlar. Zira, ayrıntıları gözlükle pek göremiyorum. Şunlara mercekle bakmak zorundayım. İyi ki büyüteç var. Her seçim sonrası faturayı bana kesiyorlar.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat