CHP DE SAHAYA ÇIKMIŞ...  

29 Mart 2022 00:26
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Koşturanların diğer ucunda CHP’ de var. Tepebaşı ilçe başkanı Atilay Dalgıç..Daha sessiz, sedasız çalışıyor.Mesleği Avukatlık. O da üye kayıtlarında AK Partiden aşağı kalmıyor.
Sadece algı yönetiminde biraz gerilerde kalıyor. Sessiz ve derinden çalışıyor..
 
CHP ŞOV YAPMADAN SESSİZCE ÇALIŞIYOR..
 
CHP il başkanı Recep TAŞEL sessiz ve derinden çalışıyor. İşin şov tarafında değil. Büyükşehir Belediye Meclis üyesi İbrahim Aslan idealistlerden. Tam bir görev adamı. Özelliği ise, söyleyeceğini beyninde planlar, sonra konuşur. Entelektüel birikimi vardır.
 

 
 
CHP İl başkanı Recep Taşel ve CHP Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım KURT Odunpazarı ilçe başkanı Rahmi Çınar ile birlikte, CHP’ ye destek veren kırmızı gömleklileri topladı. Gönüllü kadınlardan oluşturulmuş bir grup. 2019 Belediye seçimlerinde Kazım KURT için kapı kapı dolaşarak çalıştılar ve başardılar.
 
Çünkü Odunpazarında İYİ Parti aday çıkartmıştı. Hatta “İYİ” parti öyle bir dedikodu çıkartmıştı ki, işte efendim Kazım Kurt adaylıktan çekiliyor. CHP ve İYİ parti ittifakı anlaştı yerine İYİ partinin adayı Salih Karabacak millet ittifakının adayı olarak gösteriliyormuş “palavrası”piyasaya sürülmüştü.
Sadece onunla sınırlı değil.. CHP’nin içindeki Brütüslerde bu koroya katılmıştı..
Gerçek böyle değildi elbette. KAZIM Kurt CHP’nin adayı idi ve adaylığı Genel merkez tarafından açıklanmıştı. Politikanın çakalları maalesef kuytu köşelerde Kazım Kurt’ a kumpaslar kuruluyordu. Kimler? kimlerle beraberdi..
Kumpasçıların içinde CHP’li olarak gözüken Kazım Kurt’a karşı olanlar AK Partinin adayı için çalışanlar vardı..Bunlar biliniyordu.
Aman!... Kazım gelmesin!
Sonuç, Kazım Kurt % 48.44 oy oranı ile 120.394 tarihi bir oy alarak Belediye başkanı olarak bir daha seçiliyor.
AK Partinin, Bakan ve Türk dünyası destekli adayı Volkan Doğan % 45.55 oy oranı ile 113.207 oy alıyor.
İyi parti’nin davulunu çalanlar ise hüsrana uğruyorlar ve % 3.80 oy oranı ile ancak 9.447 oy alıyor.
Bunları hatırlatayım dedim.
 

 
Başkan KURT kırmızı gömleklilere teşekkür etmek için onlara kahvaltı vermiş.
Konuşmasında diyor ki; birlikte olmak güzel bir şey. Parti çalışmalarında zaman zaman karşı karşıya geliyoruz . Nitekim bunlar dünyanın sonu değil. Pazartesi günü yeni bir dönem başlar. Hiç kimsenin bir birine küsme hakkımız yoktur. Tek yürek tek yumruk olmalıyız. İktidara en yakın dönemdeyiz. Kucaklaşma yoldaş olma zamanıdır. AK Parti Devletin her türlü olanağını kullanıyor. Bizlerde her türlü imkânı değerlendirmeliyiz. Önümüzde seçim var. Milletvekilliği ve cumhurbaşkanı seçimleri var. Kongreler bizim için tek hedef değildir. Kongre biter ertesi gün herkes seçim için çalışması devam eder. Her türlü kırgınlığı bırakarak yeni bir sayfa açarak partimizi iktidara taşıyalım dedi.
Odunpazarında kadınlar kırmızı yelekliler organizasyonu ile etkili olmaya başladı. İlçe başkanı Rahmi Çınar’ın arı gibi çalıştığını biliyoruz. Keza Recep Taşel’inde..
 Yüksek tempoda başarmak için bütün handikaplara rağmen  koşturuyorlar..
CHP’ nin potansiyel siyaset yapma becerisi yüksek, birikimli“nitelikli” kadınlara gereksinimleri var. Zaten bu seçimlerden belli. CHP kadınlardan oy alamıyorlar. Kendileri İtiraf ediyorlar.
Son söz kadınlarda..
Seçim sonuçların onlar belirleyecek..
 

 
SİYASETTE KADINLAR VE  “NE YAPACAĞI” MERAK EDİLENLER...
Siyasete MART ayında Kadınların devreye girmesiyle birlikte biraz, biraz kımıldadı. Bunu gözlemliyorum.
Ancak soru şu? Nitelikli ve birikimleri olan kadınlar mı? Yoksa niteliksiz taşeronluk yapacak vitrinde gözükmek isteyen kadınlar mı? Bu sorunun cevabını net vermeden kadınların demokratik yaşama katkıları ne olabilir ki?
 
KENDİ AYAKLARINIZIN ÜZERİNDE DURUN...
 
KAZIM KURT KADINLARI DİNLİYOR.
Belediye başkanı olduktan sonra, sürekli kendisini takip edenlerden birisiyim. İddiası şuydu. Halkçı belediye başkanı olmak, hakça bölüşmek..
Bu konuda önemli projelere imzasını atarak çok ciddi işler yaptı.
Bu işlerin en başında, sosyal marketi açarak dar gelirli kesimlere, ihtiyaç sahiplerine ulaştı çok başarılı oldu ve birçok belediye bunun projelerini aldı. Kreşler açmak seçim vaatleri arasında yer almıştı.. Şaka değil.11 tane kreş açmış. Bu çok önemli bir rakam...15 Mahallede 16 Halk Evi açmak büyük başarı. Bu merkezler sürekli aktif
 halde...Seçimler için değil, CUMHURİYETÇİ  aydınlanma merkezleri işlevi görüyor, hem Cumhuriyetçi anlayışı pekiştiriyor, hem de kadınlarımız kurslardan elde ettiği bilgi ve deneyimlerini üreterek ekonomik gelir de elde ediyorlar..
Kazım KURT sürekli olarak bu merkezlerdeki çalışmaları izliyor, Onları ziyaret ediyor, kadınların hem sorunlarını dinliyor hem de ne yapabiliriz, işi daha ne kadar büyütebiliriz diyerek onlarla sohbet ediyor.

Notlar alıyor.
Kadınlara ;“Sizler iş sahibi olup, kendi ayaklarınızın üstünde güvenle durun diye çalışıyoruz. Ekmek parası kazanın, aile bütçesine katkıda bulunun istiyoruz. Bunun için hem halk merkezlerimizde hem de OMEK’ te atölyeler açıyoruz” diye sesleniyor..
Çünkü kadının olmadığı yerde demokrasi olmaz. Demokrasi evde başlar. Kurt bunu çok iyi biliyor. Sosyal politikaları ve kadınlardan aldığı bilgiler üzerine durumu tekrar gözden geçirerek yeniden projelendiriyor. Onlara, kendi ayaklarının üzerinde durması için çaba gösteriyor. Başarısının altında kadınların imzası var.
 
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir