Europen 09 2022 Desktop

CHP SAHAYA İNMİŞTİ

17 Mart 2023 22:51
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP hep sahada idi. Hiç bir günü boş geçirmemişlerdi. Hadi milletvekillerinin zaten işi bu. Muhalefet partileri başka ne yapacaklardı..
Yönetimler de sahada çalıştılar.
Şimdi Ramazan ayını ve bayramı da boş geçirmeyecekler. Havalar da yağmurlu. Bereket derken…
Zira, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu..
Onları deprem bölgelerinde hep gördük..
Onların dertlerini dinlemiş. Herkes dertli. Geçim sıkıntısı, pahalılık ve artan maliyetler. Bu yerler AK Parti’nin kaleleri.
*****

Hayat pahalılığı mutfağı vurmuş durumda… Ramazan ayı gelmiş, neyimize diyecekler... Köylü üretimden çekildi... Çünkü maliyetleri karşılayacak gücü yok, üretim yapamıyoruz diyorlar.

Maliyetler nedeniyle  hayvancılığı da bırakmışlar. Büyükbaş hayvanını satıyorlar. Kırmızı et fiyatlarını durduramıyorlar… Hayvanlarımızın sayısını artıracağımıza satmak zorunda kalıyoruz. Çünkü yem, saman fiyatları yerinde durmuyor. İnsanlar artık bakamadığı için elindeki hayvanı satmaya çalışıyor. “Başka çaremiz yok. Satıyoruz en azından zararda olmuyoruz, borçlu da olmuyoruz!”

Ne yapsın üretici?  Çare arıyor. Beklemeye tahammülleri kalmamış. Destekledikleri AK Parti’den umutlarını kesmişler. Arayış içindeler. CHP’ nin onlarla ilgilenmesi, onları dinlemesi çok önemli.
Çözüm önerileri var.
 Memleketimizde emekli de, emekçi de, üretici de artık ağız tadında Ramazan Bayramı’nı karşılayamıyor. Herkesin tek derdi hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı. Artan maliyetler karşısında kendi üreticimiz, kendi çiftçimiz üretemez, hayvan yetiştiremez halde. Ülkeyi yönetenlerse Venezuela’dan,  Uruguay’dan karkas ve canlı hayvan ithalatı peşinde. Bu da çözüm değil elbette...

Maliyetler karşısında emeğinin karşılığını alamayan çiftçi ektiğine, besici hayvan yetiştirdiğine pişman. Önlem alınmazsa bedelini ülke olarak ödüyoruz... Mesele bundan sonra ödememek. O zaman CHP’nin her yerde sahada ortak programı anlatması sahaya inmesi gerekiyor.
Peki, ortak masanın adayları ne yapacak?

Hiç.
Gelecek ve DEVA ile DP zaten tabela partisi. Yan gelip yatacaklar. Onların derdi, CHP’ yi gagalamak olacak. Biz de mebusluk isteriz.
Bütün yükü CHP çekecek?
Mesele bu.
Her şey koltuk için..
*****
 
CHP’ de adaylar çıkmaya başladı… İlk işaret fişeğini Kadir Kodak atmıştı. Odunpazarı Belediye Meclis üyeliğinden istifa etmişti.
YSK kararlarını beklemeden çoktan yol almıştı.
Açıklamasında “beni yalnız bırakmayın” demişti. Resmi başvurusunu yaptı.

Onu partililer yalnız bırakmadılar.
 
 
Ali Ünal da. Genel merkeze giderek resmi başvurusunu yaptı


Gözler Büyükşehir Belediye Meclis’inin Mart ayı son toplantısına çevrilmişti. Nuray Akçasoy ve İbrahim Arslan milletvekili olmak için istifa ettiler. Uzun zamandan kulislerde adları geçiyordu. Akçasoy yarım kalan bir hikayem var şidi bunu tamamlamak istiyorum demişti yaptığımız röportajda...
Aslında hikâyeler tamamlanmaz. Devam eder…Tefrika gibi..


Hayırlı olsun..
*****
Muharrem Şenel de Yunusemre Devlet Hastanesi’nde kalp damar cerrahisi olarak görev yaptı. İstifasını verdi. Basın ile bir araya geldi. Açıklamasında; “Halkın sağlığının siyasal yönden bozuldu. Bugüne kadar verdiğim mücadeleyi sürdürmek için CHP' den aday adayıyım, bu seçim çok önemli bir oy bile çok önemli. Bu nedenle bir sorumluluk duygusu ile aday adayı oldum.


Ben bir oya bile ihtiyacımız olduğu bir dönemde kendimi bir nefer olarak ortaya koyuyorum ve fayda sağlamak için çalışacağım öncelikle Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı yapacağımıza sonrasında da demokrasiyi geri getireceğimize inanıyorum mücadeleye devam” dedi.
*****
NİHAT ÇUHADAR…
CHP’ den aday adayı. Odunpazarı ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi..
Siyasal, sosyal ve spor camiasının da Eskişehir kamuoyunun da çok yakından tanığı bir isim. Mali Müşavir. Partinin il başkanlığından tutunda, STK’lara kadar uzanan bir geçmişi var..
Partinin ağabeylerinden… 2004 yılında Yılmaz Büyükerşen tarafından  DSP’ nin Odunpazarı Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmişti. SHP’ de İlker Özokçu’ yu aday göstermişti. Nihat ÇUHADAR’ ın seçilmesinin garanti gözüyle bakılıyordu. Çok az oy farkıyla seçimleri kaybetmişti. Eğer SHP aday göstermeseydi seçiliyordu ve Odunpazarı AK Parti’ye kaptırılmıyordu.


Alınacak siyasi ders.
Fakat Nihat ÇUHADAR azimle çalıştı. DSP’ den CHP’ ye Yılmaz Hoca’yla birlikte geçti. Odunpazarlı. Hani Eskişehir’in ruhunu bilenlerden. Şimdi Kılıçdaroğlu’na ve partisine katkı vermek için aday adayı oluyor. “Ülkenin çok zor ekonomik koşullarında benim aday adayı olmamın çok özel bir anlamı var. Şimdi birlik ve beraber olmanın zamanı. Şimdi bozuculuk yapma zamanı değil. Bu seçimlerde yarih yazacağız. Ya da tarih bizi yazacak” diyor…
“Güçlerimizi tek adam rejimine karşı birleştirmeliyiz.
Mücadelemiz ekmek, barış, özgürlük mücadelesi.  Geliyor gelmekte olan” diyor…
Hayırlı olsun diyoruz!
*****
AK PARTİ’de Tepebaşı İlçe Başkanlığı için temayül yoklaması yapılacak. Hakan Çizmelioğlu’nun milletvekili aday adayı olmasından sonra yeni ilçe başkanı kim olacak sorusu gündemde sıcaklığını koruyor.
Uzun yıllardan beri kahrını çeken bir isim var.
Cihan Danış…
Neredeyse ömrünün 15-20 yılını bu partiye vermiş. Koşturmuş… Sülalece Ak Partili.  İlçe başkanlığına vekâlet ediyor. Tabii çok zor bir görev. İlçe teşkilatları ve üyeleri seçimlerin hamallığını yaparlar…
Yani cephede savaşan onlardır…
Partinin elitleri de kaymağını yerler…
Seçim başarısızlıklarında ilçe ve il başkanlıklarına faturayı keserler…
Şimdi temayül yoklaması yapılacak. Araya korsan isimler de böyle zamanlarda dürtülür…Yani entrikalar parti içinde hiç bitmez…
Oylamaya ne işe yarıyor iseler! Koordinatörler nezdinde yapılacakmış. Mahalle birim başkanları oy kullanacaklar...
Kimi ilçe başkanı olarak görmek istiyorsunuz?


İbre Cihan Danış’ ten yana gözükse de sonuçta sürpriz biri olarak başka bir isim de atanabilir. Zira yeni atanan Süleyman Reyhan’ la beraber yol yürüyecekler.  Bu zor dönemde elini taşın altına kim koyacak. Çok zor bir durum.
Allah kolaylıklar versin.
Bunca felaketin ardından.
Zira, AK Parti için BEKA sorunu. Ya var olacaksın, ya da yok olacaksın. Bütün mesele bu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat