Europen 09 2022 Desktop

Yusuf Leventeli

Cyberpunk: Edgerunners

26 Kasım 2022 00:00
A
a

Cyberpunk 2077 oyunu 2020 yıllarının sonlarına doğru yayınlandığı tarihte gerçekten herkes tarafından beklenen, bilgisayarı olmayanların bile, bir şekilde platformlardan izlediği görsellik açısından muhteşem olan bir oyundu. Belirli sorunlar ve 'bug'lar ile birlikte popüleritesi her geçen gün azaldı. Günümüze geldiğimizde ise, yine Cyberpunk 2077'nin ana şehri olan Night City'de geçen Cyberpunk: Edgerunners isimli anime sayesinde hem oyunun popüleritesi tekrar yükseldi, hemde anime ile birlikte bize sunulmuş müzikler, sahneler gerçekten üzerinde düşünülmüş bir iş olduğu bizlere gösterdi.
*
Oyunun popülasyonunu tekrar toplayan Cyberpunk 2077, Edgerunners'te ise izleyicilere ve oyunculara gerçekten de oyunu tanıtırken, oyunu oynamış olanlara da ufak bir nostalji yaşatıyor.  Anime, Night City’nin dünyanın en berbat şehri olduğuna bizi ikna ediyor. Çünkü o leşlik animede çok daha güzel yansıtılmış. Night City ve cyberpunk temasını dolu dolu kullanmışlar. Bu yüzden animeyi izleyen çoğu kişi oyunun oynanışını özlüyor. Jackie Welles ile biraz zaman geçirmek ya da şehirde azıcık motor sürmek için bile olsa oyunu yeniden yükleyip oynuyor.
*
Animemizin konusuna gelecek olursak; Cyberpunk: Edgerunners, teknoloji ve vücut modifikasyonu takıntılı bir geleceğin şehrinde hayatta kalmaya çalışan bir sokak çocuğunun hikayesini konu ediyor. Genç, siberpunk olarak da bilinen bir paralı asker kanun kaçağı olan Edgerunner olarak hayatta kalmak için mücadele eder.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat