Europen 09 2022 Desktop

EN ÇOK SALDIRILAN POLİTİKACI BENİM

15 Ekim 2022 00:48
A
a
Bu sözlerin sahibi Kazım KURT. Basından dertli. Sosyal medyadan dertli. İnternet gazeteciliği yapandan dertli.
Yalan haberlerden dertli.
Bir dokun bin ah! İşit.
Gazeteci geçinenlerede açık açık mesaj gönderiyor..
Kazım KURT haklımı? Haklı.
Gerçeği bilmeden yazmak.
Hele haberin dışındaki gelişen olayları mişli mışlı yazmak gazetecilikle uzaktan yakından ilgisi yok.
Kardeşim meclise gelmemişisin, gündemden bi habersin, bilgi sahibi değilsin. Fikir sahibi de değilsin... Ne kulislerdesin, ne kulis arkasını biliyorsun.
Tamamen fısıltı.
O ne demiş bu ne demiş? Hani sıyır babam sıyır..
Twitter bir gazetecilik faaliyeti değildir ki.Sosyal medya dediğimiz şey de gazetecilik faaliyeti değildir..
Bunlar birer teknolojik iletişim aracıdır.
İşte KAZIM KURT bunlara sitem ediyor.
Belediye meclisin 2.oturumunda gündem dışı AK Partili meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında bakın ne diyor; Yalan haber yapan, mahlas (Müstear isim) kullanarak gazetecilik yaptığını zannedenlerle selamın sabahın kesilmesi gerekir.
YAZIKLAR OLSUN.
Yalan , “yazanlara yazıklar olsun. Politikacıların emriyle çalışan gazetecilere Gazetecilik mesleğine ihanet edenlere yazıklar olsun. Yanlış haber yazıklar olsun. Olmayan şeyi varmış gibi göstermek için internet sitesi kuran gazetecilere yazıklar olsun. Bunları destekleyenlere de yazıklar olsun.

HERKES SALDIRMAKTADIR..
Odunpazarı Belediyesi’nden bu tür destek yoktur. Bu tür destek olmadığı için herkes, Odunpazarı Belediyesi’ne saldırmaktadır. Bunu da adınız gibi biliyorsunuz. Kendi kontrolünüzdeki internet sitelerine bakın, kendi kontrolünüzdeki gazetecilere bakın ve ona göre değerlendirme yapın. Bizim kontrolümüzde kimse yok. Gazeteci belgesi olmadan yazı yazamaz, gazeteci ilgilisine, sormadan yazı yazamaz, gazeteci bir konuda araştırma yapmadan yazı yazamaz. Hele hele iftira hiç atamaz.

ŞİKAYETÇİYİM..
Bu arkadaşlardan ben de çok şikâyetçiyim. Çünkü ben yasal olmayan hiçbir şeyin içine girmem. Ama ne yazık ki; Eskişehir’de en çok saldırılan politikacı benim.
Eskişehir’de özellikle gazeteci arkadaşlarımızın kendi çevrelerini, kendi camialarını uyarmaları ve kontrol etmeleri gerekir. Burada biz sıkıntılıyız. Politikacı olarak biz öne çıkmışız. Gazetecinin, ya da kendini gazeteci zannedenin, haberin altına kendi adını koymaya cesaret edemeyenlerin, mahlas kullananlar vs onu geçeceğiz.
Eskişehir’de pek çok adam uydurma, takma isimlerle politika yapıyor. Bu insanlar kamuoyunun önünde gazeteci diye gezerse bize de yazıklar olsun.
Dersini vermeliyiz. Ben bu konudan Murat Özcan’a  seslenerek sizden daha çok şikâyetçiyim. Gelin birlikte engelleyelim. Kapalı zarf vermeyelim, şişirtmeyelim.

İŞTE BURASI ÇOK ÖNEMLİ..
Kapalı zarf vermeyelim. Demek ki başkanın bildiği bir şey var!
Tüm politikacılara, kurumlara sesleniyorum. Patronun ayrı desteklediği, köşe yazarının ayrı desteklediği politikacı var. Bunu da herkes biliyor. Selamı keselim. Ben hazırım. Ben pek çoğuna selam vermiyorum. Siz de aynısını yapın. Siz aynısını yapmadığınız için bu iş çoğalıyor.

BÜROSUNUN KİRASINI KİM ÖDÜYOR?
Bürosunun kirasını bir politikacı veriyor. Biliyorum. Gelin siyasi ahlak yasası diyoruz. Bütün herkse sesleniyorum. Eskişehir’de bu konuda beni yalnız bırakmayın. İftiracı, yanlış adama ne den selam verirsiniz? Geçiniz, böyle olmamalı. Bu konuda ben ekstra para vermedim, vermem verene de yazıklar olsun.

YASALARA, KURALLARA UYUYORUZ.

AKP’lilerin 2023 tahmini bütçe müzakereleri görüşülürken yaptıkları eleştirilere tek tek yanıtlayan KURT,“Bütçede pozisyonumuz şu: İpin ucu kaçmış, ekonomi yönetilemiyor. Tahmin edeceğiz ki ona göre giderimizi karşılayalım. Adı üstünde tahmin. Belediye başkanı istediği gibi parayı harcayamaz. Böyle bir şey yok. Kanun gereği belediyenin gelirlerini toplamak, giderlerini de düzgünce harcamak zorunda. Bunun kuralları var. Biz kurallara uyan insanlarız. Her gün Sayıştaycı yukarda. Dolayısıyla biz yasalara ve kurallara uygun hareket ediyoruz”.
Onun için performans programında ve bütçe gerçekleşme oranları çok yüksek.


Sadece araçlardan ettiği tasarruf 100 milyon TL.
Savurganlık yok.
Harcamalarda titizlik.
İtibardan tasarruf olmaz diyenlere örnek. Ders alsınlar.
Dedim ya. Başkan dertli. Bir dokun. Söyledikleri doğru… Engellemeler devam ediyor. Neden en çok saldırılan politikacı? Çünkü başarılı. Başarılı olanlara engelleme gibi bir geleneğimiz var.
Sağda, solda, orta da, muhafazakâr, mütedeyyin. Hiç fark etmez. Hastalıklı bir politik durum.
Boşuna söylenmiş söz değil.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat