Europen 09 2022 Desktop

ESKİŞEHİR ÇOK BAŞARILI SINAV VERDİ..

10 Şubat 2023 00:27
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Vali Erol Ayyıldız, Büyükşehir belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen Odunpazarı belediye başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye başkanı Ahmet Ataç diğer ilçe belediyeleri yardıma koştular.

Yoğun bir çalışma temposu içinde destek verdiler.

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi afet bölgesine personel, araç gereç ve ekipman desteğini sürdürüyor.

 Son olarak uzman personellerden oluşan 70 kişilik destek ekibi dün yola çıkarak Hatay’a gitti.

 
 
Belediye meclis üyeleri dayanışma içinde çaba gösterdiler.
Sanayi odası,ETO, diğer kamu kuruluşları,STK’lar,demokratik kitle örgütleri, sendikalar,üniversiteler,öğrenciler, Kızılaytopyekûn seferberlik halindeydiler.
AK Parti MKYK üyesi Burhan Sakallı, Tepebaşı İlçe başkanı Hakan Çizmelioğlu deprem bölgesine gittiler. CHP milletvekili Utku Çakırözer deprem bölgesindeydiler. Depremin acı yüzünün gördüler.
Eskişehir valiliğin öncülüğündeki yardım kampanyasına Tepebaşı AK Parti belediye başkan adayı olan Hasan TUÇ’ da büyük destekler verdi.
Sivil vatandaşların gayretleri, ekiplerde gece gündüz çalışan gönüllüler.
Sizlere alkışlar.
Sizler umudumuzsunuz.
Bir milletin yeniden dirilişin bayrağımız oldunuz.
Sizler kahramansınız.
Ne kadar alkışlasak sizleri azdır. Herkese binlerce teşekkürler.
Sizlere minnettarız..
KAZANDIĞIMIZ PARAYI ŞİMDİ HARCAMALIYIZ!
“Bugün yardım yapmayacağız da ne zaman yapacağız”. Bu ses umudun sesiydi.. ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın bu sözü beni yeniden umutlandırdı..

Umudumu kaybetmiştim neredeyse!
Ekibi mükemmel bir örnek çalışma yapmış..Sinan Özeçoğlu, Fatih Düş, Mehmet Barlas,ESO Meclis üyesi Berna Kızılbük çalışmaları yakından takip ediyor.
Eskişehir’deki, Aydınlık yolun şafak bekçileri.
İyiki varsınız.
****

Berna KIZILBÜK. Madenci bir ailenin kadın yöneticisi. Bizler biliyoruz en azından. Sanayide kadın olmak hele hele, yaşama değer katan kadın girişimci iş insanı.
Kızılbük madencilik. Kamuoyu pek bilmesede, Eskişehir’in ihracatına önemli katkıları var.
Maden Ocağını kapatmış.
İş makineleri parkındaki, iş makinelerini elemanları ile birlikte göndermiş Adana-Osmaniye deprem bölgesine.
Biliyorum belki bize sitem edecek. Çünkü yaptığı hayırları kimsenin bilmesini istemez. Yapılan yardımın duyulmasını da pek istemiyor…
5 operatörü daha deprem bölgesine göndermiş…
Fakat çok önemli bir örnek bir davranış sergilemiş. Yazmamak olmazdı. Bilinsin istedik.
****
Müteahhit Ilgaz inşaatın sahiplerinden biri olan İsmail Ilgaz’da iş makinelerini ve konteynerleri tır’lara ilk günden TOKİ idaresine acil gönderen firmaların başında geliyor..Canla başla yardım kampanyasına öncülük ederek çok ciddi katkı vermiş.
KOÇHAN MADENCİLİKTE DEPREM BÖLGESİNDE..
Madencilik çok zordur. Nemli AŞ’de yönetim Kurulu başkanı Yaşar Koçhan madencilikte, bir damla katkımız olsun diye hazırlıklarını yapmış.
2 kamyon, erzak,battaniye, kıyafet ,deterjan,muhtelif temel ve genel ihtiyaç maddesi,muhtelif hijyen –temizlik maddelerini  deprem bölgesine göndermiş..
Yaşar Koçhan, madeni kapattık. Tır’a, kurtarıcı makinler, büyük iş makineleri 7 operatör nemli muhtarı İbrahim Koçhan’ın gözetiminde Adana Valiliğin emrine verdik. Şimdi Hatay’dalar.. Bir bölümü Elbistan Kahramanmaraş’ ta görevdeler dedi.
Çünkü yarın, öbür gün enkazlar kaldırılacak. Günlerce sürecek. Esas iş o zaman başlayacak. Enkazın kaldırılması ne demek?
Neler görülecek? Gerçek envanter o zaman çıkacak. Çok kısıtlı bir telefon görüşmesi yapabildim. Muhtar İbrahim ile Abi dedi burada her yer savaş alanı gibi. Anlatılamaz, anlatılamaz..Çektiği videoları ve fotoğrafları atmış wapsattan.. İzledim. Tüylerim ürperdi manzaradan..
Rabbim bizleri korusun.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat