Yusuf Leventeli

Eve dönüş yok!  

1 Ocak 2022 00:15
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Marvel, yılın son bombasını Spider-man ile yaptı. ‘Bombası’ dememde ki sebeblerden biri gerçekten ‘bomba’ gibi bir etki bırakmasıydı. Görsel efekler, konu ya da herhangi bir şey hakkında değilde, özlediğimiz simaları tekrar göstermesi ve sonundaki ufak tatsızlığın, aslında ne kadar güzel bir şekilde bizlere anlatılması ile ilgiliydi. Spoiler olarak peki bir şey yazmak uygun olmaz, zira izlemeyenler var ise kesinlikle izlenmeyi hak eden bir yapım.
*
Eski simalar diyorum çünkü, klasik serilerdeki Spider-Man’lerde Tobey ve Andrei’nin geldiğini bilmeyen ya da duymayanımız yoktur. Bu bizi oldukça heyecanlandıran bir ‘spoiler’ken, gerçek olduğunu bilmemiz ve ‘benim evrenimde ölmüştü’ şeklindeki replik gerçekten sadece izlememiz için bizi filmle götürür.
*
200 Milyon’luk bir hasılat ile gişe rekorlarına oynayan film, çizgiroman benzerliği de  ‘Old Scholl’ hayranlar tarafından sevildi. Konusuna gelecek olursak; kimliği açığa çıkan Örümcek Adam'ın, bu konuda Dr. Strange'den yardım istemesiyle gelişen çetrefilli olayları konu ediniyor. Tom Watts'ın yönettiği filmin başrollerinde Tom Holland ve Zendaya yer alıyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir