Europen 09 2022 Desktop

GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ BUNLARI UNUTMADIK…

26 Ocak 2023 00:14
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Erdoğan’ın 2011 yılında halka hitaben yaptığı konuşmasında "Eğer 8 yıl öncesi asgari ücretle aldığın yumurtadan, aldığın sütten, aldığın peynirden, aldığın ekmekten bugün daha az alıyorsan bize oy vermeyin demiş.
Ben ne diyeyim..O gün  asgari ücretin çok üzerinde  para alıyorduk.. Yani 7 küçük altın alıyorduk. Şimdi düştük 3.5’a.
Erdoğan’ın hatırı var. Ben söz dinlerim.
****
Recep Tayyip Erdoğan’ın, yıllar önce katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmasında , “Adaletle yürüdüğü sürece, halkının hizmetinde olduğu sürece bize destek verin. Biz istikametten saptığımız zaman, sakın bize destek vermeyin. Çünkü biz, halkımızı liderlerin kulları olarak görmüyoruz'  diyor.
Ne kadar haklı..
Erdoğan’ın hatırı var. Ben söz dinlerim.
****
Ümmetçilikte, “kul” olmak esastır. Modifiye olmuş o kadar çok muhafazakâr kul olmuş AKPli gördüm ki. Bazıları, "Ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" bile diyor.
Eskiden gazino âleminde kadın şarkıcıların ayakkabısındanşampanya” içenler vardı!
2023 yalama modası. Maraş dondurması gibi mi yalıyor?
****
Bakın Recep Tayyip Erdoğan umut olduğu zamanlar ne söylemiş.
'O lider o fikre, o düşünceye o ilkeye layık olarak hareket etmiyorsa, o istikamette devam etmiyorsa onun peşinde bu milletin gitmesi diye bir kayıt söz konusu değil. Böyle bir mecburiyeti yok”.
Erdoğan’ın hatırı var. Ben söz dinlerim.
****

"MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALAN İNKÂRCIDAN CUMHURBAŞKANI OLMAYACAKTIR"
Bahçeli, 2014 yılında yaptığı konuşmasında, 21 maddeyle Erdoğan'dan neden cumhurbaşkanı olmayacağını anlatmıştı.
 "Demokrasiyle yönetilen bir ülkede peşin yargılarla iki kişinin keyfine ülkeyi teslim etmek olmayacak bir şeydir. Yaklaşık 77 milyon nüfusu olan Türkiye'de, Cumhurbaşkanlığı'na iki şahsiyetin layık görülmesi milletimizin egemenlik ve tercih haklarını bir defa hiçe saymaktır. Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur. Twitter'i engelleyen, Youtube'u kapatan, kişisel hak ve hürriyetleri budayandan Cumhurbaşkanı olmaz. Hukuka saldırandan, adaletten kaçandan, rüşvetçilere ve hırsızlara kol kanat gerenden Cumhurbaşkanı olmaz. Villalara balya balya dolar yığandan, kamu arazilerini zimmetine geçirenden, evdeki parayı sıfırlarken haysiyet ve inandırıcılığını da sıfıra düşürenden Cumhurbaşkanı olmaz. Tekeden süt sağılmaz, TSK'ya kumpas kurandan başkomutan olmaz. Türklüğü reddeden, TC'yi silen, milliyetçiliği ayaklar altına alan bir inkârcıdan Türkiye'ye Cumhurbaşkanı olmaz, olamaz, olamayacaktır" demişti.

BAHÇELİ'NİN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI;
Bahçeli, "30 Mart akşamı 41 ilde görülen elektrik kesintisi herkesi kuşkulandırmıştır. Bir bakanın yaşanan elektrik kesintilerini kediye yüklemesi milletin zekâsına hakarettir. Herhalde kedilere dava açılması gündemdedir ve trafolar Başbakan'ın adamları tarafından kuşatılmış olsa gerektir. Allah'tan doğadaki vahşi hayvanlar baraj sularını içip bitirmemiş, enerji nakil hatlarını kuşlar kemirmemiş, termik santrallerine meteortaşı düşmemiş, sadece paralel kediler suçlanarak vaziyet kurtarılmıştır." Demişti.

RÜŞVETÇİYE KOL KANAT GERENDEN CUMHURBAŞKANI OLMAZ..
Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili de konuşan Bahçeli, "Twitter kapatandan cumhurbaşkanı olmaz, adaletten kaçandan, rüşvetçilere kol kanat gerenden cumhurbaşkanı olmaz, evdeki paralarını sıfırlarken haysiyeti sıfıra düşürenden cumhurbaşkanı olmaz. İki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan'dan da Cumhurbaşkanı olmaz." demişti..

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ
Bu yüce makama seçilecek şahsiyetin, şaibeden uzak temiz sicile sahip olması şarttır.  Türk milleti kral seçmeyecek, sultan atamayacak, emir tayin etmeyecek. Peki, ne yapacak? Cumhuru temsil edecek, milli kimliğe saygı duyup benimseyecek hakkında şaibe olmayan kişiye onay verecektir.
Önce özerkliğe arkasından Kuzey Kürdistan'a açık kapı bırakandan cumhurbaşkanı olmaz, Türkiye'yi birbirine düşürmeye çalışandan cumhurbaşkanı olmaz, bebek katili ile müzakere edenden,  teröristlere kucak açandan cumhurbaşkanı olmaz, milleti 36'ya ayırmaya çalışandan, Twitter kapatandan cumhurbaşkanı olmaz, adaletten kaçandan, rüşvetçilere kol kanat gerenden cumhurbaşkanı olmaz, evdeki paralarını sıfırlarken haysiyeti sıfıra düşürenden cumhurbaşkanı olmaz, milliyetçiliği ayaklar altına alandan Türkiye Cumhurbaşkanı olmaz olamayacak. 
TEKEDEN SÜT SAĞILMAZ..
İki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan'dan da Cumhurbaşkanı olmaz. Siyasi görüşü, fikri aidiyeti mezhebi ve yöresi ne olursa olsun, ister AKP'li, ister MHP'li, ister CHP'li olsun, her vatan evladı Cumhurbaşkanı olabilir, ne var ki Erdoğan olamaz, milletin terazisi bu sıkleti çekmez.
*****
Bu sözleri ben söyleseydim içeri tıkarlardı beni.. Güneş yüzü göstermezlerdi.. Suçun olmasa bile, bir suç uydururlardı.  Bu memlekette dürüst ve namuslu vatandaş potansiyel tehlike olarak görülüyor...
Düzen diyor ki, dürüst olma. Tezgâh yap. Bizde diyoruz ki yapamam. Ahlakımız bunu yapamaz. Çünkü küçük hesaplarla, zihni sinir proje dümenleriyle, ahlak nutukları atanlar gitsinler “asımın” nesline bir baksınlar! Kindar ve dindar nesli ne haldeler?
*****
Efendime söyleyeyim. Sandık kurulur. Seçmen “oy ”unu kullanır. Sonuçlar açıklanır ve millet son sözünü söylemiş olur. İşine bak!
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat