JUMPER

2 Ekim 2021 00:28
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Uzaylı, dünyalı kavgalarına biraz ara verip, popüler kültürün savaşlarından ayrı olan, orijinal konusu ile bizlerin karşısına çıkmıştı ‘’Jumper’’ 2008 yılında. Geçmiş filmlerin görsel eteklerini bir tarafa bıraktığımız zaman, konusu, oyunculuğu, hafif gerçeğe yakın ve bu zamanda bizlerin daha rahat anlayabileceği CGI’leri ile nostalji tadını veriyor biz izleyenlere. Amazon Prime’de karşıma çıktığında, gerçekten nostalji yapmak için birebir filmlerin arasında olduğunu biliyordum. Project Almanak, Resident Evil, Dark World gibi nostaljik yapınların arasında kendine elbette yer buluyor, bilim kurgu severlerin gözünde. ‘’İstediği zaman, istediği yerde olan sadece Tanrıdır’’ sözleriyle radikal beyinlerin, zararı olmayan kişilere neler yapabileceğini konu alıyor filmimiz.
***
Filmimizin konusuna gelecek olursak;Mutsuz bir yaşantı süren David Rice, birçoklarının hayatında sadece hayal edebildiği bir güçle büyümüştür. Uzay-zaman dokusu içindeki yırtıkları kullanarak, kendini zihninde canlandırabildiği herhangi bir yere anında ışınlanabilmektedir. Yeteneğini; göz açıp kapayıncaya kadar gezegenin bir tarafından öbür tarafına gidebilmek, duvarların içinden geçebilmek, kilitli banka kasalarına girebilmek gibi birçok işte kullanabilmektedir.
David, kendisi gibi güçleri olan Griffin adındaki hırslı bir gezgin ile karşılaşır ve artık kendisi yalnız bir ucube değil, "jumperlar" ("Sıçrayanlar") denilen bir ırka mensup olduğunu anlar. Ancak, ortaya sıçrayanları ortadan kaldırmaktan başka bir şey düşünmeyen bir grup teçhizatlı insanla mücadele etmek zorunda kalır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat