8 Ekim 2019 00:08
-A +A
Bülent Doğdu

Bülent Doğdu

Neden Her Zaman Benzer Sorunları Yaşıyorsunuz?

Bülent Doğdu

İnsanlar genellikle kısır bir döngü benzer sorunları yaşar. Kişiler değişir ama olaylar aynıdır. Birçok insandan duyuyorum, görüyorum. Hayatın belirli alanlarında sürekli sorunlar yaşamakta ve girdap belki uzun yıllardır devam etmekte.


Bunun iki sebebi vardır. Birincisi gerçekleştirmek isteklerinizi yapabilmenizin önünde bu bir basamaktır. O konuyla ilgili dersinizi alıp ilerlemeniz gerekmektedir. Dersi öğrenmeyi reddettiğinizde o size başka bir yoldan tekrar sunulur. Belki ilk sunulan yol basittir ancak onu kabul etmediğinizde size daha zor ve karmaşık bir yoldan sunulur. Neden dersleri kolay yoldan öğrenmeyesiniz ki? Bunun için öncelikle yaşadığınız olay, durum her ne ise onu kabul etmeye, yaşamınızda olan biten her şeyi almaya istekli olmalısınız. Bu da hayatınızın bir sınavı. Onun için bu durumu zor hale getirmemeniz çok önemlidir. Siz direnç gösterdiğinizde sadece bu işleyişi geciktirirsiniz, ta ki kabul edip akışa teslim olana kadar.


İkinci sebep ise bilinçaltınızda o konuyla ilgili sizin oluşturduğunuz veya ebeveynleriniz, atalarınızdan gelen bilinçaltı kodlarınızdır.


Günümüzde birçok insan bu kısmı tam anlamıyor olabilir. İlerleyen yazılarda bilinçaltının işleyişi ile ilgili daha ayrıntılı yazılar yazacağım. Özetle bu durumla ilgili şundan bahsedeyim. Nasıl bir fiziki rahatsızlık genetik olarak ailemizden bize aktarılıyorsa ruhsal yaşanan problemlerde aktarılmakta. Yani bilinçaltınıza geçmişten bu kayıtlar aktarılmış olabilmekte.
Yaşadığınız sorunlar ile ilgili sizde bir blokaj oluşturmuş olabilirsiniz, geçmişten de gelmiş olabilir.


Burada çok kısa bir şekilde yapabileceklerinizden bahsedip, ihtiyaç duyarsanız bir uzmandan destek almanızı öneririm.


Öncelikle mevcut durumunuzu, bu durumun kaynağının nereden geldiğini, bu inancı nasıl oluşturduğunuzu, yaşadığınız olayları yazın, hepsini kabul edin ve olumlularını zihninizde canlandırın ve her gün bunun alıştırmasını yapın.


Hayatta pozitif akışı oluşturduğunuzda, muazzam değişimler gerçekleşir ve yaşam sizin önünüze siz büyük bir çaba sarf etmeden kendiliğinden serilir. Hayat çok basit ve yalındır. Neden onu karmaşık hale getiresiniz ki?
 
Sevgiler…

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sayfalar
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...

Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti